Поиск

Меню 15.08.18

Сніданок   

Польова каша з м’ясом/ батон з маслом / какао з молоком   

Обід   

Борщ / пиріжок з м’ясом/ салат з помідор/  хліб / компот із яблук   Вечеря

Сирно-рисовий пудінг / соус сметанний / батон / молоко

Охтирської міської ради Сумської області
 • Адміністрація ДНЗ «Сонечко» висловлює щиру подяку депутату Сумської обласної ради Юрію Меєровичу (фракція «Відродження»),  за подаровану промислову м’ясорубку МІМ — 300. 

   

  • Потужність, кВт: 1,5
   
  • Напруга, В: 220
   
  • Система ножів: Total Unger
   
  • Продуктивність, кг/год: 300
   
  • Матеріал корпусу: нержавіюча сталь
   
  • Ширина, мм: 600
   
  • Глибина, мм: 440
   
  • Висота, мм: 395
   
  • Вага, кг: 35

   

  Адміністрація дитсадка, колектив працівників і батьківський комітет щиро дякують депутату за увагу до проблем закладу і постійне піклування про дітлахів міста.

   

  2154545

 • 12.07.2018 на базі ДНЗ «Сонечко» відбувся звіт керівника закладу Молчанової Л.О., де директор (завідувач) ДНЗ «Сонечко» Молчанова Л.О. звідувала перед батьками дітей та працівниками закладу про проведену роботу за 2017*2018 н.р.

  ЗВІТ

  ДИРЕКТОРА (ЗАВІДУВАЧА) ДОШКІЛЬНОГО НАВЧАЛЬНОГО

  ЗАКЛАДУ (ЯСЛА-САДОК) «СОНЕЧКО»  МОЛЧАНОВОЇ  Л.О.

  12.07.2018

   1. Персональний внесок керівника у підвищення рівня організації навчально-виховного процесу у навчальному закладі.

  1.1. Вжиті завідуючим дошкільного закладу заходи щодо охоплення навчанням дітей 5ти річного віку.

          Дошкільний навчальний заклад здійснює свою діяльність відповідно до нормативних документів та законодавчих актів України:

  — Конституції України, — Закону України «Про освіту», — Закону України «Про дошкільну освіту», — «Положення про дошкільний навчальний заклад», — Базового компоненту дошкільної освіти України — Закону України «Про охорону праці» — Закону України «Про цівільну оборону» — Закону України «Про дорожній рух» — Закону України «Про відпустки» — Закону України «Про мови» — Державного стандарту – «Базового компоненту дошкільної освіти»,

       А також, відповідно власного Статуту, Програми розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі» та річного плану роботи.

          Головною метою дошкільного закладу є забезпечення реалізації права громадян на здобуття дошкільної освіти, задоволення потреб громадян у нагляді, догляді та оздоровленні дітей, створення умов для їх фізичного, розумового і духовного розвитку.

           Діяльність закладу направлена на реалізацію основних завдань дошкільної освіти: збереження та зміцнення фізичного та психічного здоров’я дітей; формування їх особистості , розвиток творчих здібностей та нахилів; забезпечення соціальної адаптації та готовності продовжувати освіту; виховання потреби в самореалізації та самоствердженні. Безпосереднє керівництво дошкільним закладом здійснюю я, директор, згідно з Статутом.

          Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) «Сонечко» Охтирської міської ради Сумської області знаходиться за адресою: провулок Лісний, 1, комунальної форми власності. Навчання та виховання в дошкільному закладі ведеться українською мовою. У закладі функціонує 10 вікових груп, із них:  2 групи раннього віку, 8 груп дошкільних, в них виховується 260 дітей. Дошкільний заклад працює за п’ятиденним робочим тижнем та має наступний режим роботи груп: 1 група – 12 ти годинна, 2 групи – 10.5 годин, 7 груп мають 9-ти годинний режим роботи.

  На виконання Закону України «Про дошкільну освіту», листа                        МОН України від 18.12.2000 «Про організацію роботи з дітьми старшого дошкільного віку», інструктивно -методичного листа МОН України «Про систему роботи з дітьми, які не відвідують дошкільні заклади», «Про здійснення соціально-педагогічного патронату» протягом 2017-2018 здійснювався соціально-педагогічний патронат над дітьми  3 — 4 року життя – 7 чоловік та діти старшого дошкільного віку – 3 дитини, які проживають в мікрорайоні дошкільного закладу, але не відвідують його. Батьки таких дітей мали змогу отримати  кваліфіковану допомогу спеціалістів закладу  у Консультативному центрі, а для дітей раннього віку у закладі діяв центр «Разом з мамою».

  Педагоги закладу інформували батьків нашого мікрорайону  про можливі форми здобуття їхніми дітьми дошкільної освіти. З метою пропагування дошкільної освіти та більш глибокого ознайомлення з дошкільним закладом батьки вихованців  та жителі мікрорайону запрошувалися на свята, розваги, залучалися до організації та проведення виставок та інших форм роботи. Було надано можливість переглянути організацію життєдіяльності дітей, оглянути предметно-ігрове середовище групових кімнат. Діти 5ти річного віку 100% охоплені різними формами здобуття дошкільної освіти.

  1. 2. Створення умов для варіативності навчання та вжиті заходи щодо упровадження інноваційних педагогічних технологій у навчальний процес.

  Планування роботи в дошкільному закладі здійснювалось відповідно до інструктивно-методичних листів, за рекомендованою програмою розвитку дитини дошкільного віку « Я у Світі». Вся робота дошкільного закладу здійснювалася згідно з  річним планом. Для ефективної навчально – виховної роботи впроваджувалися  інноваційні педагогічні технології.  Для забезпечення системного підходу до реалізації завдань дошкільної освіти в ДНЗ функціонує методичний кабінет, який є осередком для педагогів та батьків, наявний кабінет практичного психолога, вчителя-логопеда.

  Вихователі користуються сучасними науковими розробками, авторськими програмами, методиками, розробками свят та розваг, матеріалами з досвіду роботи кращих педагогів, періодичними педагогічними виданнями «Дошкільне виховання», «Палітра педагога», комплект «Зразковий дошкільний заклад» та ін.

  Педагогам надана можливість впроваджувати різні форми підвищення фахової майстерності: самоосвіта, взаємо відвідування методичних заходів, участь в засіданнях педагогічних студій міста, колективні перегляди, використання кращого досвіду вихователів дошкільного закладу, проходження курсів підвищення кваліфікації на базі СОІППО.

  Протягом 2017-2018 н.р. педагогами закладу впроваджувалися  новітні технології:

  гр. раннього віку «Малинка»,   «Дзвіночок» – сенсорний розвиток, піскотерапія; логічні блоки З.Дьєнеша;

  гр. «Волошка», «Буратіно» — розвивальні палички Кюїнезера, театралізована діяльність, застосування Мнемотехніки Г.Чепурного;

  гр. «Горобинка» — коректурні таблиці Н.Гавриш, елементи методики М.Зайцева;

  гр. «Чебурашка», гр. «Берізка» — коректурні таблиці за Н.Гавриш, «Квадрат Вскубовича», В.Воскобович

  гр.«Калинка» — розвивальні палички Дж.Кюізенера;

  гр. «Сонечко» — мнемодоріжки, біоенергопластика, су – джок терапія;

  гр. «Ромашка» — навчання дітей розповідання за схемами О. Білан, К.Крутій «Казкові лабіринти» В.Воскубовича, елементи лего – конструктора.

  Це дало змогу сприяти покращенню засвоєння освітніх завдань.

  1.3. Організація різних форм виховної роботи.

  Об’єктивною потребою у 2017/2018 н.р. стала організація гурткової роботи, які були організовані відповідно до запитів батьків та нахилів дітей. 

   В закладі працювало 10 гуртків, де займалося 164 дитини. Це гуртки

  «Крок до зірок» (хореографічний), «Джерельце» (вокальний),  «Весела акробатика», «Цікаві шашки», «Рюкзачок» (туристичний), «Театральний вернісаж». «Мовні перлинки», «Кольорові долоньки», «Художня творчість» (викладач міського центру позашкільної освіти).

       Відповідно до річного плану роботи закладу протягом року  вивчався стан гурткової роботи у ДНЗ з метою оцінки її ефективності та впливу на розвиток творчого потенціалу дітей дошкільного віку.

     Заняття в гуртках проводяться відповідно до програмно-методичного забезпечення, яке визначено у робочому навчальному плані на 2017/2018 н.р. Керівники гуртків використовують парціальні програми та авторські. Перевірялися питання охоплення дітей  гуртковою робо­тою, активність їх під час проведення занять, результативність ро­боти гуртків (проведення виставок, участь в оглядах, творчих звітах тощо).

            Педагоги приймали активну участь в конкурсах « Мій міні-музей» та  найкращий дидактичний посібник з мовленнєвого розвитку, презентували напрацьовані матеріали протягом року. Завдяки зусиллям вихователів в групах поповнені осередки для сюжетно-рольових ігор, обладнання для трудової діяльності, атрибути до рухливих ігор. Для прояву творчих здібностей вихованців у групах діють куточки СХД, які систематично поповнюються цікавими, нетрадиційними матеріалами для самостійної художньої діяльності.

  Батьки вихованців також брали активну участь в діяльності закладу: під час конкурсів, виставок, ярмарків. Завдяки родинам вихованців вікові групи поповнилися спортивним інвентарем .

          Практичним психологом Толмачовою Н.В. були підготовлені діти екскурсоводи у міні-музеях, які проводили екскурсії для педагогів та дітей. 

         Відповідно до річного плану роботи, з метою підвищення рівня обізнаності, поінформованості працівників, дітей та батьків з питань безпеки життєдіяльності у дошкільному закладі проводилися тижні безпеки дитини   та         

         День цивільного захисту з практичним відпрацюванням дій з евакуації на випадок виникнення надзвичайної ситуації. В рамках цього тижня була проведена зустріч вихованців з працівниками пожежної частини.

        Стало традицією 9 травня вшановувати загиблих ветеранів війни покладанням  квітів біля військової частини А — 0563. Вихованці старших груп відвідали музей Великої Вітчизняної війни в ЗОШ № 5.

        З великим піднесенням у дошкільному закладі пройшов Кольоровий тиждень,  тиждень «Гра – джерело розвитку дошкільників».

        17 травня  у дошкільному закладі було проведено День відкритих дверей, де батьки мали змогу відвідати і переглянути організацію життєдіяльності дітей у всіх вікових групах, стати активними учасниками спортивної розваги.

         Дошкільний заклад – фізкультурно-оздоровчого спрямування. Всі дошкільні групи дошкільного закладу мають профільне спрямування:

  — група «Чебурашка» Спортивно –патріотичні ігри, як засіб патріотичного виховання,

  —  група «Берізка» Розвиток фізичних якостей дошкільників за допомогою  рухливих і народних ігор»,

  — група «Ромашка» «Фізкультхвилинки промовляємо –  на занятті відпочиваємо»,

  — група «Калинка» «Використання арт-терапії у роботі з дітьми»,

  — група «Сонечко» «Застосування Су-джок терапії при корекції мовленнєвих порушень у дітей».

          Проблеми фізичного розвитку дошкільнят, зміцнення та збереження їхнього здоров’я ніколи не втрачають своєї актуальності. Особливо це стосується умов сьогодення, оскільки в умовах активного впровадження комп’ютерних технологій різко знизилась рухова активність дітей, як наслідок підвищився відсоток дітей з ослабленим здоров’ям. Саме тому, відповідно до Законів України «Про дошкільну освіту», «Про фізичну культуру і спорт», Базового компоненту дошкільної освіти фізичне виховання дошкільнят є обов’язковою складовою повноцінного розвитку дітей й спрямоване насамперед на охорону та зміцнення їх психічного та фізичного здоров’я, підвищення захисних сил організму, виховання стійкого інтересу до рухової активності, звички до здорового способу життя, формування життєво-необхідних рухових умінь, навичок та фізичних якостей (швидкість, спритність, витривалість, гнучкість), формування культури здоров’я. Обов’язковими в системі фізкультурно-оздоровчої роботи є піші переходи.

  Дитячий туризм організовуємо в різні пори року. Влітку – як піші переходи, а в зимовий період на лижах, санчатах.  Походи мають гнучку структуру. Вони містять ігрові і сюрпризні моменти, бесіди, дидактичні та рухливі ігри, естафети тощо. Під час походу влаштовуємо дітям зустрічі з різними персонажами. Зазвичай сезонними персонажами є золота або сумна Осінь, весела Зимонька, спекотне Літо, а ще на дітей обов’язково чекають зустрічі з казковими героями. Це дітей стимулює, зацікавлює. Особливо цікаво проходять туристичні походи разом з батьками.

  2. Вжиті керівником заходи щодо зміцнення та модернізації матеріально- технічної бази закладу.

        Приміщення дошкільного закладу та його територія відповідають санітарно-гігієнічним нормам. Особлива увага приділяється охороні праці та безпеці життєдіяльності дітей та працівників. Призначеною наказом по ДНЗ комісією, щоденно здійснюється огляд приміщень та території, за результатами складається акт обстеження. На початку навчального року та літнього періоду здійснюється випробування спортивного обладнання на міцність у спортивній залі та на спортивному майданчику, перевірка на справність обладнання на харчоблоці та пральні. 1 раз на квартал проводиться перевірка виконання Інструкції з ОЖЗД, за результатами видається наказ по ДНЗ. 1 раз на  квартал відповідальною особою проводяться інструктажі з охорони праці та пожежної безпеки. При вступі на роботу всі працівники проходять вступний інструктаж  та інструктаж на робочому місці під підпис.

  Заходи щодо зміцнення та модернізації матеріально-технічної бази навчального закладу є одним із провідних напрямків роботи директора(завідувача) ДНЗ. До початку навчального року батьками та працівниками ДНЗ було пофарбовано ігрове обладнання на ігрових майданчиках.  За бюджетні кошти було придбано та постелено лінолеум у групах «Берізка», «Чебурашка». У групах «Дзвіночок», «Чебурашка» встановлені кухонні блоки. На харчоблоці та на пральні встановлені електричні водонагрівачі. Здійснено ремонт цоколю старого корпусу. За бюджетні кошти замінено підлогу у музичній залі.

   З метою дотримання правил безпеки  та охорони праці було проведено повірку та перезарядку 16 вогнегасників.

   Також за бюджетні кошти придбавалися пральний порошок, чистячі  та миючи засоби, дезактин, мило туалетне та господарче, туалетний папір, серветки, медикаменти, офісний папір, файли та ін.. Для виконання поточних ремонтів обладнання було придбано цемент, церезит, цвяхи, шурупи різних розмірів, клей, вапно та ін.

  Депутатом Сумської обласної  ради  Мєєровичем Ю.М. виділено 20000 грн на придбання промислової електричної м’ясорубки на харчоблок»

  Кастелянкою Турчиною Т.І. були пошиті костюми клоунів.

  3. Вжиті заходи щодо забезпечення навчального закладу кваліфікованими педагогічними кадрами та доцільність їх розстановки.

  Дошкільний заклад укомплектовано педагогічним та обслуговуючим персоналом відповідно до Типових штатів.

  Педагогічний колектив закладу складає 26 осіб.

  Повну вищу освіту мають 17 педагогів. (65%)

  У 2017 – 2018 н. р. було проатестовано 3 педагогічних працівники :  вихователі Дорохіна Н.Є., Дуніна Т.Б. підтвердили 11 тарифний розряд, а вихователь Бабій Н.Є. підтвердила кваліфікаційну категорію «спеціаліст».

  Фаховий рівень педагогічних кадрів забезпечується безперервною системою підвищення кваліфікації кадрів на рівні дошкільного закладу, шляхом відвідувань педагогами методичних об’єднань педагогічних працівників системи дошкільної освіти міста, курсів підвищення кваліфікації кадрів.

  4. Соціальний захист, збереження та зміцнення здоров‘я дітей та педагогічних працівників. Забезпечення організації харчування та медичного обслуговування дітей та працівників.

  Харчування вихованців здійснюється відповідно до Інструкції з організації харчування дітей в дошкільних навчальних закладах. Діти отримують 3-х разове харчування. Сестрою медичною з дієтичного харчування складається меню-розкладка з урахуванням примірного перспективного меню та картотеки страв.

  Вартість харчування на день складає близько 30 грн. В літній оздоровчий період вартість харчування збільшується на 10 %. Оплата за харчування: 40% — бюджетні кошти, 60% — батьківська плата.

  Діти пільгових категорій одержують безкоштовне харчування (малозабезпечені, діти-інваліди), на 50 % звільнені від плати за харчування діти з багатодітних сімей .Директор(завідувач), медичні сестри та вихователі тримають на постійному контролі оплату за харчування дітей. Щомісячно проводиться аналіз виконання норм харчування. 

  Виконання норм харчування за навчальний рік складає:

  М’ясо – 81 %, овочі – 96%,  риба -95% , фрукти – 50%, соки – 100%, масло – 100%, сир кисломолочний – 100%, сметана -100%,  молоко -83%, сир твердий – 98%, крупи – 100%, яйця – 74 %.

   Вихователями усіх вікових груп ведеться планомірна робота щодо формування навичок культури харчування у дітей. Адміністрація постійно контролює якість страв та харчування дітей на групах. За результатами контролю проводяться індивідуальні бесіди, видаються накази та заслуховуються питання про харчування на нарадах при директору(завідувачу). Контроль за якістю харчування, сан.-гіг. станом ДНЗ ведеться і з боку СЕС, про що свідчать акти перевірок. Пропозиції, вказані в актах виконуються згідно з зазначеними термінами.

  Медичне обслуговування вихованців дошкільного закладу здійснюється медичними сестрами. У закладі діє фізіотерапевтичний кабінет для доліковування дітей після хвороб, у ньому працює тубус –кварц, електрофорез, УВЧ, лампа солюкс, інгалятор.

  На «Д» обліку – 30 чол.

  Основну групу по фізкультурі мають 220 дітей, підготовчу – 9, спеціальну – немає.

  Середня відвідуваність – 149 (65%) дітей.

  Випадків інфекційних захворювань: скарлатина – 3, ротовірусна інфекція – 4, дерматомікоз – 1.

  Випадків травматизму не було.

  Санітарно-освітня робота серед батьків проводиться через бюлетені, бесіди, консультації. Розроблені заходи, спрямовані на адаптацію прибулих дітей.

  Працівники закладу 2 рази на рік проходять медичні огляди.

  5. Дотримання вимог охорони дитинства, техніки безпеки, санітарно-гігієнічних та протипожежних норм.

  З метою збереження життя і охорони здоров‘я дітей, навчання безпечної поведінки проводяться   місячники та тижні безпеки дитини. Двічі на рік, до оздоровчого періоду та початку навчального року проводилося випробування спортивного  та нестандартного обладнання на території закладу.

  Відповідно до Закону України «Про охорону праці» з 24. 04. по 28.04. було проведено весняний тиждень безпеки життєдіяльності,  практичне відпрацювання  з працівниками та дітьми на випадок виникнення пожежі .

  6. Надання соціальної підтримки та допомоги дітям-сиротам, дітям, позбавлених батьківського піклування , дітям з малозабезпечених сімей.

  На початку навчального року було складено соціальний паспорт сімей пільгових категорій. На підставі підтверджуючих документів було видано наказ про забезпечення цих дітей пільгами в оплаті за харчування.

  7. Моральне та матеріальне стимулювання працівників, організація їх відпочинку та оздоровлення.

  З метою морального стимулювання кращі педагоги та обслуговуючий персонал за успіхи в роботі були нагороджені грамотами відділу освіти та подяками адміністрації закладу на серпневій конференції педагогічних працівників, до дня Дошкілля, до дня вчителя.

  8. Залучення педагогічної та батьківської громадськості дошкільного закладу до управління його діяльністю; співпраця з громадськими організаціями.

  У дошкільному закладі діє рада ДНЗ. На засіданнях розглядалися питання освітньо-виховної роботи, поліпшення умов перебування дітей в ДНЗ, питання звернення за спонсорською допомогою до підприємств та організацій, звітування про використання залучених коштів, щодо організації харчування дітей.

  Вихованці нашого закладу традиційно беруть участь у міських заходах: фестиваль дитячої творчості «Веселі нотки».

  9. Дисциплінарна практика та аналіз звернення громадян з питань діяльності навчального закладу. Реагування керівника на зауваження та пропозиції, викладені батьківським комітетом, радою, батьками, представниками інших органів громадського самоврядування.

  Директором (завідувачем )щотижня ведеться прийом громадян з питань діяльності навчального закладу, розглядаються пропозиції, зауваження, прохання викладені батьками, радою, батьківським комітетом та доводяться до відома громадян прийняті рішення.

  Протягом 2017-2018 навчального року надійшло 19 звернень на особистому прийомі,   15 – для реєстрації дітей в чергу до ДНЗ,   1 – на проходження педагогічної практики, 3 – на влаштування на роботу.

  Всі звернення розглядаються вчасно відповідно до встановленого законодавством терміну.

  Адміністрація ДНЗ  1 раз в півріччя проводить узагальнення звернень громадян. Питання щодо звернень громадян розглядались на виробничій нараді та загальних зборах колективу.

  Роботу дошкільного закладу  щодо забезпечення своєчасного, кваліфікованого, повного розгляду звернень громадян вважаємо задовільною.

  Серед працівників ДНЗ проводиться робота по ознайомленню зі змінами в законодавстві , що регулює роботу зі зверненнями громадян

  Залучення батьківської громадськості навчального закладу до співпраці; співпраця з громадськими організаціями

         Колектив дошкільного навчального закладу (ясла-садок) «Сонечко» налаштований на подальшу діяльність в режимі розвитку, відновлення, впровадження інновацій. Майбутнє своє колектив закладу вбачає у розширенні спектру надання освітніх послуг дітям дошкільного віку.

       Одним із пріоритетних напрямків діяльності у наступному навчальному році залишиться дотримання педагогічної етики, норм загальнолюдської моралі, поважання гідності дитини та її батьків; забезпечення емоційного комфорту, захисту дитини від будь-яких форм експлуатації та дій, які школять її здоров’ю, а також від фізичного та психологічного насильства.

   

  1468441611211212121

 •  

  19

  192

   

   

  12115646

 • 06.07.2018 в  дошкільному навчальному закладі «Сонечко» відбулося свято Івана Купала. На цьому святі дошкільнята не тільки грали, танцювали, а й перестрибували через «вогонь» (інсценований). Малеча дізналася, що саме цього дня сонце рано сходить, грає, купається в річці, трави і квіти набираються найбільшої цілющої сили, а опівночі цвіте папороть.

  Святкування  у садочку пройшло дуже весело. Діти зустрілися з казковими персонажами: водяним, сонечком та лісовою феєю. Відправились у подорож на пошуки цвіту папороті, стрибали через вогнище, прикрашали марену стрічками.

  На святі Івана Купала діти розважалися, граючись, співаючи і танцюючи. Вони показали, що є справжніми українцями, які шанують звичаї свого народу і мають добрі серця і чисті душі.

  21546546дщзхздїх5

   

   

 • Про звітування керівника

   

           Адміністрація дошкільного навчального закладу (ясла-садок) «Сонечко»

  повідомляє, що звіт керівника буде проведено 12.07.2018 о 16 год 30 хв

  у спортивній  залі дошкільного закладу.

   

   

  Директор(завідувач)

  дошкільного навчального закладу                               Л. О. Молчанова

   

 • З 18.06.2018 по 22.06.2018 у дошкільному закладі пройшов кольоровий тиждень 

  Кольори зцілюють нас, змінюють наш настрій і внутрішній стан, заспокоюють і змушують діяти, розпалюють творчу думку або пристрасть, допомагають зосередитися. Колір впливає на підсвідомість не менш сильно, ніж сказане слово.Тому в ДНЗ «Сонечко» для вихованців організували та провели кольоровий тиждень.

  Розпочали з понеділка — зеленого дня. Відтак вівторок присвятили червоному кольору, середу — жовтому, а четвер — синьому. Ці кольори для проведення заходу обрали невипадково. Здебільшого саме їх діти дошкільного віку вважають своїми улюбленими.

  У п’ятницю ж улаштували різноколірний день. Перед початком кольорового тижня педагоги підготували необхідне обладнання. Насамперед подбали про колірне оформлення інтер’єру групової кімнати — повітряні кульки, листочки, стрічки, квіти, паперові серветки тощо. У пригоді стали також площинні геометричні фігури, ілюстрації.

  Під час прикрашання групової кімнати зробили акцент на натуральних природних об’єктах: листі, квітах, овочах, фруктах. Діти приносили свої кульки та стрічки кольору дня тижня. Жвавий інтерес у дошкільників викликало їхнє вбрання, адже всі вони мали елементи одягу однакового забарвлення.

  Для пізнавального розвитку впродовж кожного дня кольорового тижня вихователі у роботі з дітьми використовували дидактичні та словесні ігри, вправи, бесіди.Різнобарвний день був насиченим на події: для дітей влаштовували розваги, ігри, сюрпризні моменти.Кольоровий тиждень провели весело, цікаво та невимушено.

  546848лишпао

  ораквудлшб

  рпаксвеирл

  ропаеквош

 •  

  Про проведення заходів

  до Міжнародного дня захисту дітей

  у дошкільному закладі

   

           На виконання наказу відділу освіти Охтирської міської ради від 23.05.2018 № 257, з метою організації змістовного дозвілля дітей у дошкільному навчальному закладі (ясла-садок) «Сонечко» було розроблено план заходів по проведенню Міжнародного дня захисту дітей, затверджених наказом по ДНЗ від 25.05.2018 № 01-03/26.

            Було проведено ряд заходів:

  — Конкурс малюнку на асфальті «Діти єднають Україну»;

  — Конкурс «Міняю віршик на кульку»;

  — Велопробіг дітей груп дошкільного віку на велосипедах та самокатах;

  — Розвага «Перші кроки»;

  — Шашковий турнір «Ми шашкісти-оптимісти»;

  — Дитяча дискотека – заряд позитиву.

   

  Бажаємо вам, дорогі діти, вашим батькам, дідусям та бабусям міцного здоров’я, щастя, добра та сімейного затишку. 
  Нехай здійсняться всі ваші мрії та задуми!

   

   

  5154+251656+

  41564566

 • Його мета — зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу та вкрай важливе саме сьогодні, адже показує, що українці єдині, а отже, незборимі.17 травня наш народ величає українську вишиванку. Вся велика садкова родина в якій об’єдналися діти, батьки та працівники ДНЗ «Сонечко»  долучилися до святкування Всеукраїнського Дня вишитої сорочки. Було організовано та проведено цікаве свято за участю дітей та дорослих нашого закладу. Діти у барвистих вишиванках звеличували та прославляли українські традиції та національний одяг. Вихованці закладу читали вірші, співали українських пісень, водили гаївки, хороводи.

  2164545

  545464654554545

 • З метою  гідного вшанування подвигу переможців нацизму у Другій світовій війні, ветеранів війни, учасників українського визвольного руху, жертв нацистських переслідувань, увічнення пам’яті загиблих у Другій світовій війні, а також утвердження патріотизму та національної гідності, консолідації суспільства у дошкільному розроблено план заходів із відзначення у дошкільному закладі у 2018 році Дня пам’яті та примирення і 73-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, затверджені наказом по ДНЗ від 24.04.2018 № 01-04/41:

  • Організовано покладання квітів до пам’ятного знаку загиблим у роки II світової війни біля військової частини А- 0563;
  • З дітьми старшого віку організована екскурсія до музею Великої вітчизняної війни у ЗОШ № 5;
  • Проведено спортивну розвагу «Щоб солдатом справжнім стати, спорт потрібно поважати» з дітьми старшого дошкільного віку,
  • Педагогами закладу проведено з дітьми бесіди, розгляд ілюстрацій, фотокарток, читання художньої літератури на патріотичну тематику;
  • Оформлена виставка листівок на патріотичну тематику.

  Проведення тематичного дня сприяло вихованню в дітей дошкільного віку патріотичних почуттів, шанобливого ставлення до воїнів-визволителів, пам’яті про героїчне минуле нашого народу!

   

  Без имени-1

   

   

   

 • Фестиваль «Зорепад талантів» 

   

        Згідно річного плану роботи дошкільного навчального закладу (ясла-садок) «Сонечко» Охтирської міської ради  пройшов  26.04.2018  фестиваль-огляд  «Зорепад талантів» за участю  обдарованих дітей, який підготувала  музичний керівник Рудь Інна Олександрівна та  провела вихователь Волкова Вікторія Михайлівна та діти старшого дошкільного віку групи «Ромашка» Лозов’ягіна Єва, Акименко Назар.

         Для участі у фестивалі  виявили бажання чимало дітей та батьків. Таланти демонстрували у наступних номінаціях: «Вокал», «Хореографія», «Футбол», «Дзюдо», «Декламування», «Вмілі рученята». Учасники фестивалю розповідали гуморески, декламували вірші, виконували танці та гімнастичні номера, спортивні. Родзинкою свята став виступ вихователів подарувавши танець «Мері Попенс».

          У нашому дошкільному закладі  виховуються справжні таланти, серед яких є майбутні поети, музиканти, актори, співаки, спортсмени, гумористи, хореографи, диктори.

         Сьогоднішній день запам’ятався усім, заходи були цікавими, змістовними. Діти та батьки, вихователі  спробували створити чарівний світ, в якому вічно процвітає   добро, розуміння, світло і любов.  А вкінці фестивалю учасники  отримали дипломи та подарунки, які вручила директор (завідувач) Молчанова Лариса Олексіївна, та побажала у майбутньому стати  учасникам фестивалю гордістю свого садочка!

  Дуже сподіваємося, що нам це вдалося!

   

  56651дтлдж

  54546455235

   

   

   

 • Відповідно до наказу відділу освіти Охтирської міської ради від 20.04.2018 № 184 «Про проведення Тижня охорони праці та Дня охорони праці», На виконання Указу Президента України від 18 серпня 2006 року № 685/2006 «Про День охорони праці», з метою впровадження ефективних методів роботи, забезпечення безпеки професійної діяльності та запобігання виробничого і побутового травматизму, травматизму серед учасників освітнього процесу, досягнення нормативів безпеки і санітарно-гігієнічних умов праці та наказу по ДНЗ (ясла-садок) «Сонечко» від 20.04.2018 № 01-04/40 «Про проведення Тижня охорони праці та Дня  охорони праці у дошкільному навчальному закладі». Для цього було сплановано та проведено ряд заходів:      

   

  — виданий наказ по ДНЗ від 20.04.2018 № 01-04/40 «Про проведення Тижня охорони праці та Дня  охорони праці у дошкільному навчальному закладі»;       

  — створено  комісію по проведенню Тижня охорони праці. 23.04.2018;

  — відпрацьовано план евакуації із приміщення всіх працівників та дітей при оголошенні пожежа  (36 дорослих та 164 дитини). 25.04.2018;

  — проведено виробничу нараду від 27.04.2018 № 3 за участю працівників з метою підсумків Всесвітньої акції з охорони праці;

  — поновлені куточки, стенди з охорони праці присвячених Всесвітньому дню охорони праці. 24.04.2018;

  — переглянуті інструкції та інші нормативні акти з охорони праці.                                                                                     23.04.2018;

  — перевірено:

  — відповідальність умов праці вимогам гігієни та виробничої санітарії;

  — рівень професійної підготовки і навичок з питань охорони праці;

  — стан виробничих приміщень і території, робочих місць, відповідальність їх вимогам нормативних актів з питань охорони праці;

  — справність робочого інструменту;

  — своєчасність проведення медоглядів. 25.04.2018;

        — проведені комплексні обстеження стану безпеки життєдіяльності та охорони праці у ДНЗ. 23.04.2018;

  — проведено з дітьми: виставка малюнків «Охорона праці очима дітей», спортивна розвага «Бережімо життя», перегляд слайдів на тему: «Діти та вогонь», «Обережно дорога!», бесіди: «Не порушуй правила», «Безпечний відпочинок біля водойм», «Отруйні гриби та квіти», інтегровані заняття: «Небезпечні предмети»,  сюжетно-рольові ігри: «Юні пожежники», «Швидка допомога», «Фіто аптека»,  вікторина: «Школа екстремальних ситуацій».                                                                                    Протягом тижня;

  — проведено з батьками: консультації: «На вулиці не тільки гра, на вулиці можлива небезпека», «Дитина і побут», «Дитячі пустощі з вогнем та їх наслідки», виготовлено пам’ятки: «Як убезпечити дитину вдома?», «Запобіжні заходи в період активності кліщів». Протягом тижня.

  6466632111

  655451645

   

   

 •  

  Інформація 

  про проведення фестивалю – огляду «Світ дошкілля»

  фахової майстерності педагогів дошкільного навчального закладу «Сонечко»

   

   

  В період з 16.04.2018 по 25.04.2018 був розроблений та затверджений план заходів. За час проведення фестивалю – огляду  були проведені заходи спрямовані на всебічний та фізичний розвиток дошкільників, а саме:

   

  — 16.04.2018 – був день інтелектуальних ігор «Що? Де? Коли?», що ці ігри з правилами мотивують дітей до розв’язання інтелектуальних завдань, сприяють розвитку довільної уваги, що є важливим чинником успішного навчання у майбутньому та позитивно впливають на фізичний розвиток дітей.   

  — 17.04.2018 – була проведена спортивно-музична розвага з залученням батьків на тему: «Щаслива сім’я – здорова дитина»;

  — 18.04.2018 – проходив день рухливих ігор у групах раннього віку. Діти протязі усього дня, як у групі, та занятті, так і на вулиці виконували ігри різного характеру.

  — 18.04.2018 – був проведений день спортивних ігор: настільний теніс, бадмінтон, футбол, городки у групах молодшого дошкільного віку, старшого дошкільного віку:

  — 19.04.2018 – проходила розвага для дітей молодшого дошкільного віку «В’язочка українських народних ігор, під час якої діти ознайомилися з особливістю  українських народних ігор та усі мали змогу у них пограти так як народні  ігри сприяють  вихованню моральних якостей – чесності, сміливості, мужності.

  — 20.04.2018 – у групі старшого дошкільного віку «Сонечко» пройшла розвага «Граючись — розвиваємось». Під час цієї розваги діти показали свої театральні здібності, вміння допомагати один одному. Це їх більше згрупувало, та укріпилися дружні стосунки.

  — 23.04.2018 – день сюжетно-рольових ігор у групах молодшого дошкільного віку та старшого дошкільного віку. Діти усвідомлюючи, що гра —  несправжнє життя, малюки тим часом по справжньому переживають свої ролі, відверто виявляють своє ставлення до життя, своєї думки та почуття, сприймають гру як важливу справу.   

  — 24.04.2018 – день конструктивно-будівельних ігор «Лего-конструктор – веселі хвилинки» у групах молодшого та старшого дошкільного віку.  За допомогою цих творчих ігор спрямовує  увагу дітей на різні види будівництва, що сприяють набуттю конструкторських навичок, організації та зближенню дітей, залучення їх до трудової діяльності.

  — 25.04.2018 – були проведені ігри — драматизації у групах молодшого дошкільного віку 5 р. ж., у групах старшого дошкільного віку 6 р. ж. Вони  допомагають дітям глибше зрозуміти ідею твору, відчути його художню цілісність, сприяють розвиткові виразності мови і рухів.

  — 25.04 була проведена сюжетно – відображувана гра в ранньому віці. За допомогою сюжетно-образних іграшок діти навчають слідом за дорослим відтворювати життєві ситуації.

   25.04.2018  у садочку було висвітлення фото дітей з батьками у вигляді фотосушки «Грають наші малюки в різні ігри залюбки»;

   

   

   

  Вихователь – методист                                   В.А. Нікітченко   

   

   

  91563

  3154566

  3164816

  21544458

  15551222

   

   

 • Відповідно до річного плану роботи дошкільного навчального закладу (ясла — садок)  «Сонечко» відбувся колективний перегляд заняття вихователя Колесник Людмили Олексіївни на тему: «Палички Кюізенера як засобу пізнання логіки і математики у дошкільному віці». Під час заняття діти виконували завдання з кольоровими паличками, та надали змогу вихователям переконатися в тому, що для дітей це унікальна ігрова методика,  що сприяє ефективному засвоєнню елементарних математичних знань та вмінь.  Переглянувши заняття вихователі дізналися, що кожний колір паличок позначає відповідну цифру, завдяки чому діти усвідомлено засвоюють навчальний матеріал. При цьому у дітей розвиваються логіко-математичні здібності, орієнтування в часі, просторові відношення, креативність, вміння аналізувати, узагальнювати та абстрактно і  логічно мислити.

  Вихователь-методист Валентина Анатоліївна Нікітченко підкреслила важливість впровадження інноваційної технології в освітньо-виховний  процес.

  Колесник Людмила Олексіївна провела цікаво, пізнавально, використовуючи наочний матеріал, ІКТ. Всі педагоги побажали Людмилі Олексіївні творчої наснаги!

  Без имени-1

 • У дошкільному  навчальному закладі в період з 10.04.2018 по 18.04.2018 була організована  і проведена благодійна акція «Серце до серця».

  18.04.2018 був проведений ярмарок виробів, виготовлених  батьками вихованців та працівниками. Малята дошкільного навчального закладу проникли співчуттям до хворих діток і спонукали батьків взяти участь у акції. В результаті проведення акції та ярмарку отримано коштів в сумі 1039 грн ( одна тисяча тридцять дев’ять гривень).

   Усі кошти були перераховані на рахунок для закупівлі медичного обладнання. Копія квитанції додається.

  чек сердце до сердця

   

  Без имени-1

 • У нашому дитячому садочку, як і у кожної родини, існують свої традиції. Щороку напередодні Великодня ми проводимо виставку поробок наших вихованців та їхніх батьків. Цього року вони ще більше милують око своєю красою та різномаїттям!

  Без имени-1

  У виставці взяли участь діти та батьки.

  Дякуємо батькам за активну участь у виставці поробок

  «Великодній вернісаж».

 • 21.03.2018 у дошкільному закладі у групі старшого дошкільного віку «Ромашка» пройшов колективний перегляд заняття з використанням міні-музею на тему: «Музей цікавих речей». Вихователь Дуніна Т.Б. ділилася досвідом роботи  з колегами, ознайомила дітей з новими предметами — експонатами, залучила дітей до розгляду, обстеження, ігор з ними. 

  Одна з провідних форм діяльності міні-музею — екскурсійна. Особливістю музейної екскурсії є поєднання показу і розповіді. Екскурсії у музеї проводять педагоги та самі вихованці дошкільного закладу. Вихованці груп старшого дошкільного віку   Івженко Віра та Кириленко Софія провели цікаву та пізнавальну екскурсію для педагогів закладу до міні-музеїв «Птахів», «Світ часу», «Рослинки — здоровинки», «М’ячів». 

  111111111111111

  33333333333

  2222222222222222

 • З метою долучення дитини до світу мистецтва, розширення її культурного й національного світогляду, формування життєвої компетентності в кожній групі нашого дитячого садку створено міні – музеї: «В країні Динозаврії», «Народна іграшка», «Веселі гудзики», «Посуд», «Рослинки-здоровинки», «Веселі ложки», «Світ часу», «М’ячі», «Птахи».

  Міні-музеї – це куточки, що оформлені відповідно до певної теми і містять, окрім „музейних експонатів”, дитячі роботи, створені малюками до і після відвідування класичних музеїв.
  Важлива особливість міні-музеїв – це участь малюків у їх створенні. Діти разом з дорослими обговорюють тематику, приносять з дому різноманітні експонати, деякі виготовляють своїми руками.
  Дошкільнята знову і знову поринають у світ мистецтва, переглядаючи музейні експонати, повторно отримують позитивні враження.
  У класичних музеях не можна торкатися експонатів руками, а в міні-музеях не просто можна, а навіть потрібно!
  Дитина має можливість брати вироби у руки, розглядати їх, обстежувати тактильно, а також переставляти на інше місце, створювати власну експозицію. У звичайному музеї дитина – лише пасивний спостерігач, а тут вона – співавтор.
  Зміст, оформлення і призначення міні-музеїв відповідають віку дітей.

  Завдання міні – музеїв:

  • збагачення розвивального середовища груп;
  • формування в дітей уявлення про справжній музей;
  • розвиток творчого мислення;
  • поглиблення знань дітей про декоративно – прикладне мистецтво, звичаї, традиції; обереги рідного краю.
  • формування освіченої та розвиненої особистості та сприяння вихованню в неї патріотизму, любові до України, поваги до народних звичаїв, традицій, національних цінностей українського народу.
  Міні – музеї є складовою системи навчально – виховної роботи в дошкільному закладі.

   44444444444444

  666666666666666666

   

 •                                   Ти, рідна мово, 
                                    Чиста, як роса, 
                                    Цілюща й невичерпна, як криниця. 
                                    Святине наша, гордість і краса, 
                                    Ти – розуму народного скарбниця!

   

  З 19 по 23 лютого в дошкільному закладі «Сонечко» пройшов тиждень української мови.

  Вихователі ДНЗ збагачують знання дітей про поетів, письменників, про їх твори; виховують любов до національних традицій, народної мудрості, до краси і гармонії рідного слова; показують її красу і багатство; розвивають бажання вивчати українську мову; виховують любов і повагу до рідного слова. Також провели розвагу з дітьми молодшого дошкільного віку 5 року життя на тему «Мово рідна — слово рідне»

  222222222222 33333333333333333 Без имени-1

 • 21 лютого 2018 року до  дошкільного навчального закладу “Сонечко” завітали  Пожежники з пожежної часини. 

  Пожежники ознайомили дітей із своєю професією та розповіли про основні завдання роботи. Також рятувальники нагадали малюкам про основні правила пожежної безпеки та безпеки життєдіяльності, яких варто дотримуватись, і особливу увагу звернули на небезпеку, що підстерігає взимку. Малюки з зацікавленням слухали та спілкувалися з пожежниками.

   

  Без имени-1

 • 02.02.2018 на базі ДНЗ «Сонечко» відбулося засідання педагогічної студії вихователів логопедичних груп, на якому був перегляд заняття у групі компенсуючого типу «Сонечко»  ст. д/в. 6 р.ж. на тему: «Ігрова діяльність як засіб формування комунікативних навичок старших дошкільників у спілкуванні». На занятті  були присутні вихователі логопедичних груп дошкільних закладів міста. Потім була презентована вистака дидактичних ігор, спрямованих на розвиток мовленнєвих здібностей дітей. Вихователі обмінювалися досвідом та думками, а також презентували свої ігри. 

  44444 222222 333333 1111111 

   

   

 • Відділ освіти Охтирської міської ради

   

  Матеріальна база закладу:

  Дошкільний навчальний заклад „Сонечко” розпочав свою діяльність у 1971 році.

  У закладі функціонує 10 груп, де виховується 262  дитини.

  Діє група компенсуючого типу для дітей з вадами мови.

  Функціонують кабінети:

  • Фізіотерапевтичний
  • Психологічного   розвантаження
  • Логопедичний
  • Арома – кімната

  Наявні спортивна та музична зали, басейн, пральня та харчоблок, які на 100 % забезпечені обладнанням. Дошкільний заклад забезпечений централізованим водопостачанням та водовідведенням.

  У всіх вікових групах створені належні умови для забезпечення навчально — виховного процесу. 

 • Структура та органи управління

  дошкільного навчального закладу

  Struktura-DNZ

   

   

   

  Система управлінської діяльності

   

 • Відділ освіти Охтирської міської ради

  Правила прийому дітей до ДНЗ

  Прийом дітей до дошкільного закладу здійснюється керівником упродовж календарного  року  у відповідності до ст. 34  Закону  України  «Про  освіту»,  ст. 36  Закону  України  «Про  дошкільну освіту»,  п. 6  Положення  про  дошкільний  навчальний  заклад,  листа Міністерства освіти і науки України «Про дотримання порядку прийому дитини до  дошкільного  навчального  закладу»  №1/9-389  від  25.05.2011р.:  на  підставі  заяви  батьків  або  осіб,  які  їх замінюють,  медичної  картки  про  стан  здоров’я  дитини,  з висновком лікаря, що дитина може відвідувати дошкільний навчальний заклад, свідоцтва  про  народження та через електронний запис до дошкільного навчального закладу.
  Під час прийому дитини до дошкільного навчального закладу, директор ДНЗ знайомить батьків із Статутом дошкільного навчального закладу, режимом  роботи,  програмою виховання і навчання дітей, санітарними правилами, організацією дитячого харчування, організацією надання  додаткових освітніх послуг. При прийомі дитини проводиться запис у Журналі обліку дітей, оформляється медична картка дитини.

  Покрокова інструкція запису дитини до дошкільного навчального закладу

  Уніфікована система електронної реєстрації дітей дошкільного віку – система реєстрації, що створюється за єдиними правилами та вимогами і містить інформацію персональних даних дітей дошкільного віку, які стоять на черзі на зарахування, зараховані та відвідують дошкільний навчальний заклад.
  Система електронної реєстрації дітей дошкільного віку створюється з дотриманням основних засад:
  –         Законність, пріоритет права на дошкільну освіту;
  –         Достовірність відомостей;
  –         Постійність;
  –         Публічний характер;
  –         Поновлювальність відомостей;
  –         Захищеність.

   

  Інформація при занесенні до електронної реєстрації дітей має включати такі дані:

   

  1. Повна назва одного дошкільного навчального закладу, що обрали батьки або особи, що їх замінюють;
  2. Прізвище, ім’я, по батькові дитини;
  3. Дата народження дитини (число, місяць, рік), або кількість повних років станом на 1 вересня;
  4. Бажаний рік зарахування до дошкільного навчального закладу;
  5. Прізвище, ім’я, по батькові батьків (мама або тато), або осіб, що їх замінюють, контактний телефон, е-mail (за наявності).
  6. При наявності пільг зазначити документи, що їх підтверджують.

  УВАГА!

  –       Дані необхідно вносити українською мовою, згідно з свідоцтвом про народження дитини.
  –       Подавати заявку можна лише в один дошкільний навчальний заклад.
  –       Для підтвердження інформації, зазначеної в заяві, необхідно протягом 10 днів з подання заяви звернутися до дошкільного навчального закладу з оригіналом (копією) свідоцтва про народження дитини, документа, що підтверджує наявність пільг, або прикріпити до заяви скан-копії вище вказаних документів, натиснувши кнопку «Вибрати файл».
  –       Заява буде відхилена у разі невідповідності її за змістом оригіналам документів.

  Подання заявки на вступ до дошкільного навчального закладу.

  Занесення інформації про дитину. 

  Порядок кроків Покрокові дії Зміст запису
  1 Зайти в Інтернет, у розділі «Пошук» написати «Електронна реєстрація дітей в дошкільні навчальні заклади»  
  2 Натиснути кнопку «Реєстрація» Пройти шлях реєстрації
  3 Обрати логін та пароль (самостійно), вказати свою електронну адресу  
  4 Обрати поле «Населений пункт» Вибрати свій населений пункт (м. Охтирка)
  5 Обрати поле «ДНЗ» Вибрати бажаний дошкільний навчальний заклад
  6 Обрати поле «Бажаний рік зарахування» Вказати рік зарахування дитини у дошкільний навчальний заклад
  7 Натиснути кнопку «Докладніше» Можна проглянути всю інформацію про дошкільний навчальний заклад
  8 Натиснути кнопку «Подати заявку на вступ» Подати заявку на зарахування дитини в бажаний дошкільний навчальний заклад
  9 Натиснути кнопку «Нова заявка». Поля, виділені напівжирним, обов’язкові для заповнення Внести інформацію про дитину
  10 Обрати поле «Тип» Внести дані про батьків, вибрати чиї дані будуть вноситися (мама, тато або опікун), вказати прізвище, ім’я, по батькові, адресу проживання та реєстрації, контактний телефон
  11  Обрати поле «Диспансерний облік» Зробити запис, якщо дитина перебуває на диспансерному обліку
  12 Обрати закладку «Пільги» Якщо дитина має право на пільги при зарахуванні до дошкільного навчального закладу (перелік категорій пільг), зазначте «так» та вкажіть документ, що підтверджує право на пільги та прикріпіть  його скан-копію.
  13 Після занесення усіх даних натисніть кнопку «Зберегти»  
  14 Закладка «Мої заявки» Стежте за статусом Вашої заявки та ходом електронної черги

  Шановні батьки!

  При відсутності  у Вас доступу до мережі Інтернет записати дитину до дошкільного навчального закладу, здійснити електронну реєстрацію дитини до дошкільного навчального закладу можна безпосередньо у дошкільному навчальному закладі, який Ви обрали за бажанням. При собі необхідно мати свідоцтво про народження дитини, паспорт.
 • ОПЛАТА ДИТЯЧИЙ САДОК ЧЕРЕЗ САЙТ

   

  З цього року платники мають можливість сплачувати через наш сайт картками будь — яких банків країни та обирати один з обслуговуючих державних банків — Приват Банк або ОщадБанк.
  Нагадуємо, що у Вас є можливість переглядати реєстри платежів та окремі квитанції в особистому кабінеті Вашого закладу. Якщо Ви ще не маєте такого доступу то Вам треба зареєструватись на нашому сайті та надіслати нам свій реєстраційний мейл на адресу: info@edupay.com.ua.
  Також повідомляємо, що на нашому сайті реалізована можливість залучення додаткових коштів на цільові потреби закладу з можливістю відслідкування зібраної суми навіть на загальному рахунку райво.
  Всі функції нашого сайту для навчальних закладів країни та відділів освіти безкоштовні на весь час користування сервісом!
  Якщо у Вас є питання, щодо роботи EduPay будемо раді Вам відповісти.
   
  Техпідтримка Української освітньої платіжної платформи EduPay edupay.com.ua info@edupay.com.ua +38 044 355 0 665
 •   5 січня 2018 року 

           В дошкільному закладі відбулася розвага «Щедрий вечір» для дошкільників середнього та старшого дошкільного віку. Дітлахи стали учасниками новорічного вертепу, ознайомилися з традиціями святкування народних свят Василя та Маланки. З вуст малят лунали щедрівки, народні пісні, а ще діти затанцювали українські таночки і отримали гостинці від господині. 

  Без имени-1

   

 •  Щиро вітаємо усіх з Новим роком та

  Різдвом Христовим.

          Бажаємо вам здоров’я, щастя, бадьорості та успіхів!

  Рік Новий — казковий час!

  Здивує хай щастям Вас

  Це рік добра і рік кохання.

  Тож прийміть від нас вітання:

  Будьте добрі та здорові,

  Побажаєм Вам любові,

  Світла й радощів багато,

  Щоб життя було, як свято!

   

   

     Вже стало традицією проводити в закладі виставку з зимових  поробок. Згідно річного плану в ДНЗ «Сонечко» з 25.12.2017 по 29.12.2017 було проведено  виставку «Зимові фонтазії», на якій було представлено роботи батьків, дітей, вихователів усіх вікових  груп:

        — «Малинка» раннього віку – 2 роботи, 

        — «Дзвіночок» раннього віку – 17 робіт, 

        — «Горобинка» (мол. д/в 4 р.ж.) —  9 робіт, 

       — «Волошка» (мол. д/в 4 р.ж.) – 5 робіт,

        — «Берізка» (мол. д/в 5 р.ж.) – 6 робіт, 

        — «Чебурашка» (мол. д/в 5 р.ж.) – 5 робіт, 

        — «Сонечко» (ст. д/в 6 р.ж.) – 5 робіт,

        — «Калинка»  (ст. д/в 6 р.ж.) – 9 робіт,

        — «Ромашка» (ст. д/в 6 р.ж.) – 2 роботи.

    Кожна родина, яка взяла участь у виставці проявила творчість, неповторність, використовуючи не тільки дари природи, але й підручні матеріали. А вихователі усіх груп влучно підібрали красиві та емоційні назви до кожної осінньої поробки.

           В результаті всі поробки – це справжні витвори мистецтва, які розвивають творчі здібності та дають змогу отримати насолоду від спільної діяльності дорослих і дітей по втіленню творчих задумів.

          Діти з вихователями із задоволенням розглядають поробки, діляться своїми враженнями.

          Дякуємо всім, хто прийняв участь в осінній виставці.

   

        Вихователь – методист                         В.А. Нікітченко

   

  Без имени-1

   

   

 • ПОСИЛАННЯ на відділ освіти                               

       Придбання товарів, робіт, послуг дошкільним навчальним  закладом  «Сонечко» у 2018 році

  № п/п Найменування товарів, робіт,  послуг  Одиниця

  вимірювання

   Кількість  Вартість

         за   одиницю

   Сума Підтверджу-вальний

  документ

  Примітка
  1 Порошок для прання дитячий. 

  «Ушастий нянь» 

   9 кг 360 грн. 1800 грн.   накладна від 15.02.2018  
  Мило рідке   500 мл  10  26 грн.  260 грн.  накладна від 15.02.2018  
  3 Мило дитяче    200 8 грн. 1600 грн. накладна від 15.02.2018
  4 Мило господарче  200 200 8 грн. 1600 грн. накладна від 15.02.2018
  5  Шурупи  № 16  16 1000  0,12 грн.  120 грн.  накладна від 15.02.2018  
  6 Шурупи № 25 25 1000 0,15 грн. 150 грн. накладна від 15.02.2018
  7 Шурупи № 35 35 1000 0,155 грн. 155 грн. накладна від 15.02.2018
  8 Шурупи № 45 45 1000 0,18 грн. 180 грн. накладна від 15.02.2018
  9 Шурупи № 55 55 1000 0,22.5 грн.  225 грн. накладна від 15.02.2018
  10 Ізолента    10 15 грн. 150 грн. накладна від 15.02.2018
  11 Лента фум   10 35 грн. 350 грн. накладна від 15.02.2018
  12 Клей «Дракон»  800 мл. 5 80 грн. 400 грн. накладна від 15.02.2018
   13  Бойлер AQUA VERSO ER-100   2740 грн.  2740 грн.  рахунок фактура № ФОП-000061 від 21.03.2018 
   14 Бойлер ETALON ER-100     1 2790 грн.  2790 грн.  рахунок фактура № ФОП-000061 від 21.03.2018
   15 Подводка для води нержав. 150 смГ/Г     50 грн.  100 грн.   рахунок фактура № ФОП-000061 від 21.03.2018
   16 Подводка для води  гумомова 50 см В/В     25 грн.  150 грн.  рахунок фактура № ФОП-000061 від 21.03.2018  
  17 Шланг для подвода води в сместитель 40 см   4 25 грн. 100 грн. рахунок фактура № ФОП-000061 від 21.03.2018
  18 Кран Преміум усил. 1/1 г/ш   6 60 грн. 360 грн. рахунок фактура № ФОП-000061 від 21.03.2018
  19 Арматура с боковим подводом, кнопка одинарна Псков    5 135 грн.  675 грн. рахунок фактура № ФОП-000061 від 21.03.2018
  20 Р4154-7 Кран на одну воду    6 130 грн. 780 грн. рахунок фактура № ФОП-000061 від 21.03.2018
  21 Р5907 Змішувач для кухні однорукий d-40    2 350 грн. 700 грн. рахунок фактура № ФОП-000061 від 21.03.2018
  22 Т-1050 Сифон для умивальника 1 1/4″ 40  40*50   5 55 грн. 275 грн. рахунок фактура № ФОП-000061 від 21.03.2018
  23 Дозатор для мила   2 75 грн. 150 грн. рахунок фактура № ФОП -000061 від 21.03.1018
   24 Дезактин пор. банка 1 кг     9 249.58 грн  2246.25 грн  видаткова накладна № РН-0000003 від  13.04.2018 
   25 Емаль біла    2,8 135 грн.  540 грн  ЧП Євдокимов В.О. 29.05.2018
  26 Емаль сіра   2,8 2 120 грн. 240 грн. ЧП Євдокимов В.О. 29.05.2018
  27 ПФ 266 червоно —  коричнева  2,8 2 120 грн. 240 грн. ЧП Євдокимов В.О. 29.05.2018
  28  ПФ жовто-коричнева  2,8  2 120 грн. 240 грн. ЧП Євдокимов В.О. 29.05.2018
  29 Краска голуба 0,9 15 50 грн. 750 грн. ЧП Євдокимов В.О. 29.05.2018
  30 Краска червона 0,9 11 55 грн. 605 грн. ЧП Євдокимов В.О. 29.05.2018
   31 Краска зелена 0,9 11 53 грн. 583 грн. ЧП Євдокимов В.О. 29.05.2018
  32 Краска жовта  0,9 11 53 грн. 583 грн. ЧП Євдокимов В.О. 29.05.2018
  33 Краска фіолетова  0,9 11 53 грн. 583 грн. ЧП Євдокимов В.О. 29.05.2018
  34 Краска синя  0,9 11 53 грн. 583 грн. ЧП Євдокимов В.О. 29.05.2018
  35 Водоемульсионка 14 кг. 1 305 грн. 305 грн. ЧП Євдокимов В.О. 29.05.2018
  36 Церозит СТ 117 75 3 310 грн. 930 грн. ЧП Євдокимов В.О. 29.05.2018
  37 Цемент 50 кг. 3 130 грн. 1320 грн. ЧП Євдокимов В.О. 29.05.2018
   38  

  Повірка  термоперетворювачів.

  2. Повірка лічильників тепло-водо мережі.

   шт  2

   

  2

   1100 грн. 1100 грн.  Договір № 31, акт виконаних робіт. 
   39 М’ясорубка МИМ-300 (Виробництва Україна) (Габарити: 440*600395мм, Виробництва потужність: 300 кг/год, Вага 33 кг, 1,5 кВт, 380 В)      шт 19000 грн.  19000 грн.   Видаткова накладна № 631  ПРИДБАНО ЗА КОШТИ  ДЕПУТАТА ОБЛАСНОЇ РАДИ МЕЄРОВИЧА Ю.М.

   

 • 1

  2

 • Відділ освіти Охтирської міської ради

   ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД

  (ЯСЛА-САДОК) «СОНЕЧКО»

   

  НАКАЗ

  06.11.2017                                                                                     №  01-03/70

  Про результати проведення

  моніторингових досліджень

  розвитку компетенцій дітей

  за освітніми лініями

  Базового компоненту відповідно

  до Програми «Я у світі»

   

   

  Відповідно до  наказу  по ДНЗ «Сонечко» від 25.09.2017  №  01-03/64  «Про організацію та проведення моніторингового дослідження розвитку компетенцій  дітей дошкільного віку за освітніми лініями Базового компоненту відповідно до Програми «Я у світі», річного плану роботи ДНЗ на 2017-2018 н.р., Програми розвитку дитини дошкільного віку «Я у світі»» упродовж жовтня, листопада місяця вихователями груп дошкільного віку було проведено моніторингове дослідження знань вихованців. Під час спостережень, дослідів, спільної діяльності, гри, розгляданні картин, ілюстрацій, бесід визначалося  засвоєння вихованцями програмових вимог.

           За результатами моніторингових досліджень  дошкільників спостерігається засвоєння вихованцями обсягу потрібної інформації, життєво важливих умінь і навичок, системи ціннісних ставлень до світу та самого себе відповідно до вимог освітніх ліній.  Моніторингове дослідження проводилося педагогами під час індивідуальної роботи з дітьми, на заняттях, в ході бесід, спостережень за вихованцями. Загальні показники компетенцій  дітей дошкільного віку визначалися за освітніми лініями: «Особистість дитини», «Дитина в соціумі», «Дитина в природному довкіллі», «Мовлення дитини» «Дитина у світі культури», «Гра дитини», «Дитина в сенсорно-пізнавальному розвитку».

  За результатами моніторингових досліджень  дошкільників спостерігається наявність відповідних складових  освітніх ліній.

   

  Узагальнені результати моніторингу основних компетенцій дошкільників відповідно до змісту Програми розвитку дитини «Я у Світі»

  (нова редакція)

   

                Молодший дошкільний вік, 4-й рік життя,  

                        групи «Горобинка», «Волошка», «Буратіно»

  Освітні лінії  
  Дитина в природному довкіллі Особистість дитини Дитина у світі культури Гра дитини Дитина в сенсорно-пізнавальному розвитку Мовлення дитини Дитина в соціумі  
   
  всього обстежено

  69 дітей

   

  Д- 14%

  С- 46%

  Н-7,2%

  всього обстежено

  69 дітей

  В-2,8%

  Д-57%

  С-27%

  Н – 8,7%

  всього обстежено

   69 дітей   В-2,8%

  Д- 28%

  С-56%

  Н –11,5%

    всього обстежено

  69 дітей 

   

  Д-46%

  С-40%

  Н-13%

     всього обстежено

   

  69 дітей

  В-1,4%

  Д-39%

  С-52%

  Н-4%

    всього обстежено

  62 дітей 

  В-2,8%

  Д-43%

  С-34%

  Н-8,6

  всього обстежено

  69 дітей

  В-8,6%

  Д-46%

  С-37%

  Н-7,2%

   

   

   

                          Молодший дошкільний вік, 5-й рік життя,

                                        групи «Берізка», «Чебурашка»

   

  Освітні лінії  
  Дитина в природному довкіллі Особистість дитини Дитина у світі культури Гра дитини Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі Мовлення дитини Дитина в соціумі  
   
  обстежено 58 дітей

    Д-14%

   С-86%

  обстежено 58дітей

  В-3,4%

  Д-41%

  С-51%

  Н-3,4%

  Обстежено58дітей

  Д-36 %

  С-62%

  Н-1,7%

  Обстежено58дітей

  В-1,7 %   

  Д-29%

  С -67 %

  Н-1,7%

  обстежено 58дітей

   Д-36%

   С-60%

   Н-3,44% 

  обстежено60дітей

    Д-20%

   С-75%

    Н-5%

  Обстежено56дітей

  В-1,7%

  Д-48%

  С-46%

   Н-3,5%

   

   

   

  Старший дошкільний вік: групи «Ромашка», «Калинка», «Сонечко»

                             за кваліметричною моделлю

   

   

  № з/п група кількість

  дітей

  компетенція сформована в повній мірі компетенція сформована в достатній мірі компетенція сформована посередньо компетенція не сформована
  1 «Калинка» 31 17

  (22,6%)

  13 (17,3%) 1

   (1,33%)

  2 «Ромашка» 32 20

   (26,6 %)

  10 (13,3%) 2

  (2,6%)

  3 «Сонечко» 12 1

   (1,3%)

  2

   (2,6%)

  4

  (5,3%)

  5

  (6,7%)

  загальний 75 38

   (50,5 %)

  25  (33,2%) 7

   (9,23%)

  5

  (6,7)

   

           Дані моніторингових досліджень  на початок навчального року дозволяють дати  загальну оцінку рівня розвитку дошкільників і встановити проблемні складові, які розвинені недостатньо і потребують додаткової уваги.

  Необхідно відзначити, що труднощі під час проведення моніторингу представляли для дітей наступні види завдань:

  • Розвиток мовлення:
  • групи молодшого дошкільного віку (4 р.ж.) — не розрізняють слова, що різняться одним звуком, не визначають перший звук у слові; уживання відмінків у різних формах; складання невеликих сюжетних та описових розповідей;
  • групи дітей молодшого дошкільного віку (5 р.ж.) — виокремлення першого і останнього звука у слові, визначення місця звука у слові; уживання прикметників вищого і найвищого ступеня порівняння; будування відповідей на причинно-наслідкові запитання (як? чому? навіщо?);
  • групи дітей старшого дошкільного віку — звуковий аналіз слів; узгодження прикметників з іменниками середнього роду, невідмінюваними іменниками. Складання поширених речень з прикметниками, прислівниками, складними сполучниками.

   Але у дітей виникають труднощі у формуванні граматично правильного мовлення, а саме: узгодження слів у фразі згідно з мовними нормами; складанні речень, дотримуючись правильного порядку слів; зміні слів за відмінками, числами, особами. Також виникають труднощі у складанні описових, творчих розповідей, переказі художніх творів.

  • Дитина в сенсорно пізнавальному просторі:
  • групи молодшого дошкільного віку (4 р.ж.) — групування предметів за істотними відмінностями (круг-квадрат, трикутник-овал), за двома заданими сенсорними ознаками – величиною та формою – із чотирьох можливих; назви основних форм будівельного матеріалу (кубик, цеглинка, пластина);
  • групи дітей молодшого дошкільного віку (5 р.ж.) — утворення чисел додаванням 1 до попереднього числа; здійснення серіації предметів за формою;
  • групи дітей старшого дошкільного віку — здійснення серіації та класифікації геометричних фігур за певною ознакою, уявлення про співвідношення одиниць часу, користування календарем; утворення числа різними способами, склад числа, складання та обчислювання прикладів в межах 5.

  Проте є діти, які при виконанні дій з математичним знаками потребують індивідуального підходу.

  • Дитина у світі культури:
  • групи молодшого дошкільного віку (4 р.ж.) — розрізняння малих фольклорних форм; відтворення нескладних предметів при використанні елементарних засобів зображення на папері – ліній, плям, крапок.
  • групи дітей молодшого дошкільного віку (5 р.ж.) — розрізняння малих фольклорних форм;
  • групи дітей старшого дошкільного віку — виразність читання напам’ять поетичних творів, упізнання на портретах відомих українських письменників.
  • Гра дитини:
  • групи молодшого дошкільного віку (4 р.ж.) — дотримуватися рольових способів поведінки, норм та етикету спілкування у процесі гри, ігрового партнерства.

  Разом з тим слід зазначити, що при  плануванні подальшої роботі з дітьми необхідно враховувати наступні рекомендації:  

  1. Розвивати мовлення дітей шляхом впровадження в освітньо-виховний процес інноваційних технологій.
  2. Враховуючи індивідуальні особливості дитини використовувати диференційований підхід.

           На підставі вище викладеного.

   

  НАКАЗУЮ:

  1. Вихователеві-методистові Нікітченко В.А..:

  1) Спрямовувати роботу педагогічного колективу дошкільного навчального закладу на удосконалення показників реалізації завдань освітніх ліній Базового компоненту дошкільної освіти (нова редакція), Програми розвитку дитини дошкільного віку «Я у світі».

  1. Вихователям усіх вікових груп:

   1)  Забезпечувати якісний рівень організації життєдіяльності дітей, спрямованих на  досягнення результативності освітньо-виховного процесу у вихованні життєвої компетенції вихованців.

   2) З метою формування зв᾿язного та граматично правильного мовлення впроваджувати у роботу інноваційні технології.

    3) Враховувати індивідуальні особливості дитини, проводити диференційний підхід під час освітньо-виховного процесу.

  1. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.

   

  Директор дошкільного навчального закладу                Л.О. Молчанова

   

 • 08.12.2017 в ДНЗ «Сонечко» відбулося засідання  педагогічної студії вчителів — логопедів міста. Вчитель — логопед Бездрабко Лідія Миколаївна презентувала збірку ігор: «Ігри, кртинки, малюнки та звуки для забави та науки». Дана збірка містить дидактичні ігри та вправи стпрямовані на формування зв’язного мовлення, удосконалення граматичної будови мови, активізацію словника, виховання звукової культури мовлення і навчання грамоти, розвитку фонематичних процесів, дрібної моторики рук та мовленнєвого дихання дітей старшого дошкільного віку.

  Вчителі — логопеди обмінювалися своїми враженнями від побаченої збірки ігор, пропонували    свої варіанти гри.

   

    Без имени-1 Без имени-2

 •  

   

   

  28.11.2017 р.  на базі ДНЗ «Сонечко» відбулося засідання педагогічної студія вихователів дошкільних навчальних  закладів міста.

  Педагоги ДНЗ «Сонечко» ділилися з колегами досвідом  роботи щодо використання  здоров’язбережувальних   технологій в освітньому процесі.

  Гості мали змогу переглянути бінарне заняття з дітьми середнього віку на тему: «Показ моди». (вихователь Бабій Н.А., практичний психолог Толмачова Н.В.).

  Вихователь групи старшого дошкільного віку Дуніна Т.Б. показала інтегроване заняття на тему: «Зустріч з динозавром»  (діти виконували завдання, щоб допомогти Динозаврику повернути скарб на свій острів Логозаврія). А потім стали маленькими дослідниками та зробивши дослід вони дізналися, як відбувається виверження вулкана.

  Вихователь – методист Нікітченко В.А. презентувала роботу вихователів  щодо використання здоров’збережувальних технологій в освітньому процесі. Колегам було запропоновано  переглянути виставку матеріалів «Здоров’язбережувальні  технології» в кінці  семінару – практикуму  під час методичної хвилинки педагоги обмінялися  думками та досвідом роботи між вихователями.

   

  111 248455

   

   

 • Відділ освіти Охтирської міської ради

  ЗВІТ

  ДИРЕКТОРА (ЗАВІДУВАЧА) ДОШКІЛЬНОГО НАВЧАЛЬНОГО

  ЗАКЛАДУ (ЯСЛА-САДОК) «СОНЕЧКО»  МОЛЧАНОВОЇ  Л.О.

  18.08.2017

  Персональний внесок керівника у підвищення рівня організації навчально-виховного процесу у навчальному закладі.                                                                                                                    

  Вжиті завідуючим дошкільного закладу заходи щодо охоплення навчанням дітей 5ти річного віку.

   

  Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) «Сонечко» Охтирської міської ради Сумської області знаходиться за адресою: провулок Лісний, 1, комунальної форми власності. Навчання та виховання в дошкільному закладі ведеться українською мовою. У закладі функціонує 10 вікових груп, із них: 3 групи раннього віку, 7 груп дошкільних, в них виховується 260 дітей. Дошкільний заклад працює за п’ятиденним робочим тижнем та має наступний режим роботи груп: 1 група – 12ти годинна, 2 групи – 10.5 годин, 7 груп мають 9ти годинний режим роботи.

  На виконання Закону України «Про дошкільну освіту», листа                        МОН України від 18.12.2000 «Про організацію роботи з дітьми старшого дошкільного віку», інструктивно -методичного листа МОН України «Про систему роботи з дітьми, які не відвідують дошкільні заклади», «Про здійснення соціально-педагогічного патронату»  протягом 2016-2017 здійснювався соціально-педагогічний патронат над дітьми 3-4 року життя, які проживають в мікрорайоні дошкільного закладу, але не відвідують його. Батьки таких дітей мали змогу отримати  кваліфіковану допомогу спеціалістів закладу  у Консультативному центрі, а для дітей раннього віку у закладі діяв центр «Разом з мамою».

  Педагоги закладу інформували батьків нашого мікрорайону  про можливі форми здобуття їхніми дітьми дошкільної освіти. З метою пропагування дошкільної освіти та більш глибокого ознайомлення з дошкільним закладом батьки вихованців  та жителі мікрорайону запрошувалися на свята, розваги, залучалися до організації та проведення виставок та інших форм роботи. Було надано можливість переглянути організацію життєдіяльності дітей, оглянути предметно-ігрове середовище групових кімнат. Діти 5ти річного віку 100% охоплені різними формами здобуття дошкільної освіти.

   

  Створення умов для варіативності навчання та вжиті заходи щодо упровадження інноваційних педагогічних технологій у навчальний процес.

  Планування роботи в дошкільному закладі здійснювалось відповідно до інструктивно-методичних листів, за рекомендованою програмою розвитку дитини дошкільного віку « Я у Світі». Вся робота дошкільного закладу здійснювалася згідно з  річним планом. Для ефективної навчально – виховної роботи впроваджувалися  інноваційні педагогічні технології.  Для забезпечення системного підходу до реалізації завдань дошкільної освіти в ДНЗ функціонує методичний кабінет, який є осередком для педагогів та батьків, наявний кабінет практичного психолога, вчителя-логопеда.

  Вихователі користуються сучасними науковими розробками, авторськими програмами, методиками, розробками свят та розваг, матеріалами з досвіду роботи кращих педагогів, періодичними педагогічними виданнями «Дошкільне виховання», «Палітра педагога», комплект «Зразковий дошкільний заклад» та ін.

  Педагогам надана можливість впроваджувати різні форми підвищення фахової майстерності: самоосвіта, взаємо відвідування методичних заходів, участь в засіданнях педагогічних студій міста, колективні перегляди, використання кращого досвіду вихователів дошкільного закладу, проходження курсів підвищення кваліфікації на базі СОІППО.

  Протягом 2016-2017 н.р. впроваджувалися  новітні технології:

  гр. раннього віку – сенсорний розвиток, піскотерапія, кубики Д”єнеша

  гр. «Волошка», «Буратіно» — розвивальні палички Кюїнезера, коректурні таблиці Н. Гавриш, асоціативні картки.

  гр. «Горобинка»  — елементи методики М. Зайцева по навчанню читання, коректурні таблиці, мнемо таблиці,ТРВЗ;

  гр.«Калинка» — методику ТРВЗ, впровадження нетрадиційних технік з образотворчого мистецтва, коректурні таблиці, мнемо таблиці;

  гр. «Сонечко» — біоенергопластика, коректурні таблиці, мнемо доріжки.

  гр. «Чебурашка» — коректурні таблиці, мнемо таблиці.

  гр. «Берізка» — коректурні таблиці за Н.Гавриш, квадрат Воскобовича

   

  Організація різних форм виховної роботи.

  Об’єктивною потребою у 2016/2017 н.р. стала організація гурткової роботи, які були організовані відповідно до запитів батьків та нахилів дітей. 

   В закладі працювало 11 гуртків, де займалося 174 дитини. Це гуртки

  «Дельфінятко» (навчання плаванню),  «Крок до зірок» (хореографічний),

  «Джерельце» (вокальний),  «Весела акробатика», «Цікаві шашки».

  «Рюкзачок» (туристичний), «Театральний вернісаж». «Мовні перлинки»,

  «Кольорові долоньки», «Художня творчість» (викладач міського центру позашкільної освіти).

       Відповідно до річного плану роботи закладу протягом року  вивчався стан гурткової роботи у ДНЗ з метою оцінки її ефективності та впливу на розвиток творчого потенціалу дітей дошкільного віку.

     Заняття в гуртках проводяться відповідно до програмно-методичного забезпечення, яке визначено у робочому навчальному плані на 2016/2017 н.р. Керівники гуртків використовують парціальні програми та авторські. Перевірялися питання охоплення дітей  гуртковою робо­тою, активність їх під час проведення занять, результативність ро­боти гуртків (проведення виставок, участь в оглядах, творчих звітах тощо).

           Проводилися Дні здоров‘я, свята, ранки, екскурсії, організовувалися огляди, конкурси: Спортивних куточків, куточків СХД, музичних куточків, куточків природи, проведено виставки поробок із овочів, фруктів, квітів, огляд груп і майданчиків по підготовці до навчального року та до роботи в літній період,  виставки дитячих малюнків. новорічних композицій, спільних робіт з батьками та вихователями « Здорова родина – здорова дитина», «Ми вітаємо матусь», «Подорож казками», «Всесвітній день землі» та інші.

       Відповідно до річного плану роботи, з метою підвищення рівня обізнаності, поінформованості працівників, дітей та батьків з питань безпеки життєдіяльності у дошкільному закладі проводилися тижні безпеки дитини   та  День цивільного захисту з практичним відпрацюванням дій з евакуації на випадок виникнення надзвичайної ситуації. В рамках цього тижня була проведена зустріч вихованців з працівниками пожежної частини.

       Для дітей старшого дошкільного віку була  організована зустріч  з учасником АТО.  Стало традицією 9 травня вшановувати загиблих ветеранів війни покладанням  квітів біля військової частини А-0563.

       З великим піднесенням у дошкільному закладі пройшов Олімпійський тиждень.  В рамках тижня організований велопробіг для вихованців закладу.

      Інструктором з фізкультури була організована зустріч вихованців дошкільного закладу з майстром спорту по карате Копилом В’ячеславом та його вихованцями – призерами змагань різного рівня.

  Педагогічні працівники та батьки вихованців брали участь у міському конкурсі на кращий куточок української народної іграшки

  19 травня  у дошкільному закладі було проведено День відкритих дверей, де батьки мали змогу відвідати і переглянути організацію життєдіяльності дітей у всіх вікових групах, стати активними учасниками спортивної розваги.

  Дошкільний заклад – фізкультурно-оздоровчого спрямування.

  Проблеми фізичного розвитку дошкільнят, зміцнення та збереження їхнього здоров’я ніколи не втрачають своєї актуальності. Особливо це стосується умов сьогодення, оскільки в умовах активного впровадження комп’ютерних технологій різко знизилась рухова активність дітей, як наслідок підвищився відсоток дітей з ослабленим здоров’ям. Саме тому, відповідно до Законів України «Про дошкільну освіту», «Про фізичну культуру і спорт», Базового компоненту дошкільної освіти фізичне виховання дошкільнят є обов’язковою складовою повноцінного розвитку дітей й спрямоване насамперед на охорону та зміцнення їх психічного та фізичного здоров’я, підвищення захисних сил організму, виховання стійкого інтересу до рухової активності, звички до здорового способу життя, формування життєво-необхідних рухових умінь, навичок та фізичних якостей (швидкість, спритність, витривалість, гнучкість), формування культури здоров’я. Обов’язковими в системі фізкультурно-оздоровчої роботи є піші переходи.

  Дитячий туризм організовуємо в різні пори року. Влітку – як піші переходи, а в зимовий період на лижах, санчатах.  Походи мають гнучку структуру. Вони містять ігрові і сюрпризні моменти, бесіди, дидактичні та рухливі ігри, естафети тощо. Під час походу влаштовуємо дітям зустрічі з різними персонажами. Зазвичай сезонними персонажами є золота або сумна Осінь, весела Зимонька, спекотне Літо, а ще на дітей обов’язково чекають зустрічі з казковими героями. Це дітей стимулює, зацікавлює. Особливо цікаво проходять туристичні походи разом з батьками.

   

  Вжиті керівником заходи щодо зміцнення та модернізації матеріально- технічної бази закладу.

   

  Приміщення дошкільного закладу та його територія відповідають санітарно-гігієнічним нормам. Особлива увага приділяється охороні праці та безпеці життєдіяльності дітей та працівників. Призначеною наказом по ДНЗ комісією, щоденно здійснюється огляд приміщень та території, за результатами складається акт обстеження. На початку навчального року та літнього періоду здійснюється випробування спортивного обладнання на міцність у спортивній залі та на спортивному майданчику, перевірка на справність обладнання на харчоблоці та пральні. 1 раз на квартал проводиться перевірка виконання Інструкції з ОЖЗД, за результатами видається наказ по ДНЗ. 1 раз на  квартал відповідальною особою проводяться інструктажі з охорони праці та пожежної безпеки. При вступі на роботу всі працівники проходять вступний інструктаж  та інструктаж на робочому місці під підпис.

  Заходи щодо зміцнення та модернізації матеріально-технічної бази навчального закладу є одним із провідних напрямків роботи директора(завідувача) ДНЗ. До початку навчального року батьками та працівниками ДНЗ було пофарбовано ігрове обладнання на ігрових майданчиках, проведено косметичний ремонт групових кімнат груп «Берізка» та «Чебурашка»,  спальної  кімнати групи «Горобинка»,, пофарбоване обладнання на харчоблоці,  спортивному майданчику, пофарбовані сходові клітини, зроблений косметичний ремонт на пральні.

   З метою дотримання правил безпеки  та охорони праці було проведено повірку та перезарядку 22 вогнегасників, проведено атестацію робочих місць за умовами праці.

  Протягом 2016-2017 н.р. за бюджетні кошти було придбано кухонний посуд на харчоблок та на всі вікові групи, встановлені 2 бойлери на групи «Чебурашка» та «Сонечко», закуплено електричний провід для підключення бойлерів до щитових, здійснено часткову заміну водогінної системи на харчоблоці та встановлено 2 крани-змішувачі.

  У групі «Калинка» проведено заміну каналізаційних труб у туалетній кімнаті, встановлено 2 дитячих унітази, покладений кахель на підлогу туалетної кімнати. Замінено унітаз у ізоляторі медичного кабінету.  Закуплено  170 комплектів постільної білизни. Придбані на встановлені світильники зовнішнього освітлення на центральному вході, придбані гумові килимки в басейн та усі групи. Також за бюджетні кошти придбавалися пральний порошок, чистячи та миючи засоби, дезактин, мило туалетне та господарче, туалетний папір, серветки, медикаменти, офісний папір, файли та ін.. Для виконання поточних ремонтів обладнання було придбано цемент, церезит, цвяхи, шурупи різних розмірів, клей, вапно та ін.. Протягом навчального року всі вікові групи були забезпечені канцелярськими товарами.

  Депутат Охтирської міської ради Петров Артем Сергійович виділив 6 000 гривень на придбання дитячих стільчиків у групу раннього віку «Дзвіночок» у кількості 29 штук.

  Підприємцем та батьком вихованців нашого закладу Івженко Андрієм Юрійовичем було благодійно замінено та встановлено фрамугу у музичній залі.

  Кастелянкою Турчиною Т.І. були пошиті  костюми (овочі та фрукти) для хлопчиків та дівчат,  у кількості 26 шт.

   

  Вжиті заходи щодо забезпечення навчального закладу кваліфікованими педагогічними кадрами та доцільність їх розстановки.

   

  Дошкільний заклад укомплектовано педагогічним та обслуговуючим персоналом відповідно до Типових штатів.

  Педагогічний колектив закладу складає 26 осіб.

  Повну вищу освіту мають 17 педагогів. (65%)

  У 2016 – 2017 н. р. було проатестовано 6 педагогічних працівників :  вихователь Гопка Ю. В.., інструктор з фізкультури Хоменко А.В.  на присвоєння кваліфікаційної категорії «Спеціаліст ІІ категорії». 4 вихователі підтвердили свій кваліфікаційний рівень.

  Фаховий рівень педагогічних кадрів забезпечується безперервною системою підвищення кваліфікації кадрів на рівні дошкільного закладу, шляхом відвідувань педагогами методичних об’єднань педагогічних працівників системи дошкільної освіти міста, курсів підвищення кваліфікації кадрів.

   

  Соціальний захист, збереження та зміцнення здоров‘я дітей та педагогічних працівників. Забезпечення організації харчування та медичного обслуговування дітей та працівників.

   

  Харчування вихованців здійснюється відповідно до Інструкції з організації харчування дітей в дошкільних навчальних закладах. Діти отримують 3-х разове харчування. Сестрою медичною з дієтичного харчування складається меню-розкладка з урахуванням примірного перспективного меню та картотеки страв.

  Продукти харчування постачаються КПШХ «Мрія», ФОП Бутко (риба),   ЗАТ «САД»,  Мастер продукт, Охтирський м’ясокомбінат мають сертифікати якості та відповідності. Вартість харчування на день складає близько 30 грн. В літній оздоровчий період вартість харчування збільшується на 10 %. Оплата за харчування: 40% — бюджетні кошти, 60% — батьківська плата.

  Діти пільгових категорій одержують безкоштовне харчування (малозабезпечені, діти-інваліди), на 50 % звільнені від плати за харчування діти з багатодітних сімей .Директор(завідувач), медичні сестри та вихователі тримають на постійному контролі оплату за харчування дітей. Щомісячно проводиться аналіз виконання норм харчування.  

  Виконання норм харчування за навчальний рік складає:

  М’ясо – 72 %, овочі – 75%,  риба -70% , фрукти – 50%, соки – 90%, масло – 100%, сир кисломолочний – 100%, сметана -100%,  молоко -100%, сир твердий – 100%.

   Вихователями усіх вікових груп ведеться планомірна робота щодо формування навичок культури харчування у дітей. Адміністрація постійно контролює якість страв та харчування дітей на групах. За результатами контролю проводяться індивідуальні бесіди, видаються накази та заслуховуються питання про харчування на нарадах при директору(завідувачу). Контроль за якістю харчування, сан.-гіг. станом ДНЗ ведеться і з боку СЕС, про що свідчать акти перевірок. Пропозиції, вказані в актах виконуються згідно з зазначеними термінами.

  Медичне обслуговування вихованців дошкільного закладу здійснюється медичними сестрами. У закладі діє фізіотерапевтичний кабінет для доліковування дітей після хвороб, у ньому працює тубус –кварц, електрофорез, УВЧ, лампа солюкс, інгалятор.

  На «Д» обліку – 32 чол.

  Основну групу по фізкультурі мають 248 дітей, підготовчу – 8, спеціальну – 4.

  Середня відвідуваність – 146 дітей.

  Випадків інфекційних захворювань: скарлатина – 1, вітряна віспа – 108.

  Випадків травматизму не було.

  Санітарно-освітня робота серед батьків проводиться через бюлетені, бесіди, консультації. Розроблені заходи, спрямовані на адаптацію прибулих дітей.

  Працівники закладу 2 рази на рік проходять медичні огляди.

   

  Дотримання вимог охорони дитинства, техніки безпеки, санітарно-гігієнічних та протипожежних норм.

   

   

  З метою збереження життя і охорони здоров‘я дітей, навчання безпечної поведінки проводяться   місячники та тижні безпеки дитини. Двічі на рік, до оздоровчого періоду та початку навчального року проводилося випробування спортивного  та нестандартного обладнання на території закладу.

  Відповідно до Закону України «Про охорону праці» з 24. 04. по 28.04. було проведено весняний тиждень безпеки життєдіяльності,  практичне відпрацювання  з працівниками та дітьми на випадок виникнення пожежі .

   

  Надання соціальної підтримки та допомоги дітям-сиротам, дітям, позбавлених батьківського піклування , дітям з малозабезпечених сімей.

  На початку навчального року було складено соціальний паспорт сімей пільгових категорій. На підставі підтверджуючих документів було видано наказ про забезпечення цих дітей пільгами в оплаті за харчування.

   

  Моральне та матеріальне стимулювання працівників, організація їх відпочинку та оздоровлення.

  З метою морального стимулювання кращі педагоги та обслуговуючий персонал за успіхи в роботі були нагороджені грамотами відділу освіти та подяками адміністрації закладу на серпневій конференції педагогічних працівників, до дня Дошкілля, до дня вчителя.

   

  Залучення педагогічної та батьківської громадськості дошкільного закладу до управління його діяльністю; співпраця з громадськими організаціями.

  У дошкільному закладі діє рада ДНЗ. На засіданнях розглядалися питання освітньо-виховної роботи, поліпшення умов перебування дітей в ДНЗ, питання звернення за спонсорською допомогою до підприємств та організацій, звітування про використання залучених коштів, щодо організації харчування дітей.

  Вихованці нашого закладу традиційно беруть участь у міських заходах: фестиваль дитячої творчості «Веселі нотки».

  Колектив дошкільного закладу брав участь у обласному  конкурсі «Гармонія руху» в фізкультурно – оздоровчій номінації та посів ІІІ місце.(жовтень 2016).

  ІІ місце – у обласному конкурсі на кращий сайт ДНЗ (лютий 2017)  

   

  Дисциплінарна практика та аналіз звернення громадян з питань діяльності навчального закладу. Реагування керівника на зауваження та пропозиції, викладені батьківським комітетом, радою, батьками, представниками інших органів громадського самоврядування.

  Директором (завідувачем )щотижня ведеться прийом громадян з питань діяльності навчального закладу, розглядаються пропозиції, зауваження, прохання викладені батьками, радою, батьківським комітетом та доводяться до відома громадян прийняті рішення.

  Протягом 2016-2017 навчального року надійшло 19 звернень на особистому прийомі,   15 – для реєстрації дітей в чергу до ДНЗ,   1 – на проходження педагогічної практики, 3 – на влаштування на роботу.

  Всі звернення розглядаються вчасно відповідно до встановленого законодавством терміну.

  Адміністрація ДНЗ  1 раз в півріччя проводить узагальнення звернень громадян. Питання щодо звернень громадян розглядались на виробничій нараді та загальних зборах колективу.

  Роботу дошкільного закладу  щодо забезпечення своєчасного, кваліфікованого, повного розгляду звернень громадян вважаємо задовільною.

  Серед працівників ДНЗ проводиться робота по ознайомленню зі змінами в законодавстві , що регулює роботу зі зверненнями громадян

  Залучення батьківської громадськості навчального закладу до співпраці; співпраця з громадськими організаціями

         Колектив дошкільного навчального закладу (ясла-садок) «Сонечко» налаштований на подальшу діяльність в режимі розвитку, відновлення, впровадження інновацій. Майбутнє своє колектив закладу вбачає у розширенні спектру надання освітніх послуг дітям дошкільного віку.

       Одним із пріоритетних напрямків діяльності у наступному навчальному році залишиться дотримання педагогічної етики, норм загальнолюдської моралі, поважання гідності дитини та її батьків; забезпечення емоційного комфорту, захисту дитини від будь-яких форм експлуатації та дій, які школять її здоров’ю, а також від фізичного та психологічного насильства.

  Слайд1 Слайд2 Слайд3 Слайд4 Слайд5 Слайд6 Слайд7 Слайд8 Слайд9 Слайд12 Слайд13 Слайд14 Слайд15 Слайд16 Слайд17 Слайд18 Слайд19 Слайд20 Слайд21 Слайд22 Слайд23 Слайд31 Слайд32 Слайд33 Слайд35 Слайд34 Слайд36 Слайд37 Слайд38 Слайд39 Слайд41 Слайд42 Слайд43 Слайд44 Слайд45 Слайд46

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

 • Відділ освіти Охтирської міської ради
   
  Освітньо-виховний процес у дошкільному навчальному закладі здійнюється відповідно до Базового компоненту дошкільної освіти (нова редакція) та Програми розвитку дитини дошкільного віку “Я у світі”.
  В освітньо-виховний процес впроваждуються парціальні програми: “Грайлик”,  “Цікаві шашки”, “Казкова фізкультура”, «Дитяча хореографія», «Про себе треба знати, про себе треба  дбати»

  Організація інноваційної діяльності ДНЗ

  При здійсненні інноваційної діяльності дошкільний навчальний заклад керується документами щодо організації інноваційної діяльності, а саме: «Положення про порядок здійснення інноваційної освітньої діяльності» (наказ МОН України від 07.11.2000р. №522), наказом відділу освіти, молоді та спорту Охтирської міської ради від  11.10.2016 № 477 «Про здійснення інноваційної діяльності у дошкільних навчальних закладах», наказом по ДНЗ «Сонечко» від 25.09.2017р. № 01-03/65 а  «Про здійснення інноваційної діяльності у дошкільному навчальному закладі».
  У закладі забезпечується вивчення та впровадження освітніх технологій:
  • «Технологія навчання дітей читанню» автор – М.О. Зайцева,
  • «Технологія інтегрованого навчання і виховання» (розвиваючі кубики Нікітіних) автори Б.Л., О.О. Нікітіни;
  • «Технологія пізнавального та логіко-математичного розвитку» автор Х.Кюїзенер;
  • коректурні таблиці за методичним посібником Н.Гавриш,
  • «Калейдоскоп інформаційно-ігрової творчості дітей»;
  • біоенергопластика  — Н.С. Жукова, Є.М. Мастюкова;
  • гудзикотерапія — С.Л. Рубінштейн;
  •  Мнемотехніка —  С.Л. Рубінштейн, Л.С. Виготський.

   

 • Відділ освіти Охтирської міської ради

  КАДРОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

   

  Керівник музичний  на період перебування основного працівника у відпустці для догляду за дитиною до 3-х років.

  З 01.02.2018 по  02.09.2018 . 0,5 ставки

   

   

   

   

  1111122222

 • Відділ освіти Охтирської міської ради

                 

  Про проведення обліку дітей дошкільного віку

  Відповідно до ст.19 Закону України «Про дошкільну освіту», Закону України «Про внесення змін до законодавчих актів з питань загальної середньої та дошкільної освіти щодо організації навчально-виховного процесу» (п.2), листа Міністерства освіти і науки України «Про організацію обліку дітей дошкільного віку» від 07.05.2007 № 1/9-263, на виконання рішення виконавчого комітету Охтирської міської ради від 19.04.2017 № 56 «Про організацію обліку дітей дошкільного та шкільного віку», наказу відділу освіти Охтирської міської ради від 05.05.2017 р. № 197 «Про проведення обліку дітей дошкільного віку у 2017 році»   та з метою створення умов для здобуття громадянами дошкільної освіти в дошкільному навчальному закладі була організована і проведена робота по обліку дітей дошкільного віку на території обслуговування ДНЗ відповідно до рішення, затвердженого виконавчим комітетом Охтирської міської ради від 19.04.2017 № 57 «Про затвердження територій обслуговування загальноосвітніх шкіл та дошкільних навчальних закладів міста».

  rishennya

   

  ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ

  дошкільного навчального закладу “Сонечко” та Охтирської загальноосвітньої школи І-Ш ступенів № 5

  вул. Армійська (від пров. Юріївського і до кінця)

  пров. Кутузова

  пров. Прирічний

  пров. Табірний

  пров. Луговий

  пров. Кармелюка

  вул. Єлизавети Пелєхової

  пров. Менделєєва

  вул. Київська (від пров. Юріївського і до кінця)

  пров. Лісний

  пров. Дачний

  вул. Кащеєва

  пров. Штагера

   

   

  ОХОПЛЕННЯ ДІТЕЙ ДОШКІЛЬНОЮ ОСВІТОЮ У МІКРОРАЙОНІ

  Усього ДНЗ «Сонечко»
  0 років 1 рік 2 роки 3 роки 4 роки 5 років 6 років
  Усього Центр Р/м Не охоплені Усього ДНЗ  Центр Р/м Не охоплені Усього       Усього     Усього ДНЗ СПП Усього ДНЗ ЗОШ СПП Усього ДНЗ ЗОШ СПП
  ДНЗ  Центр Р/м    Не охоплені ДНЗ СПП
  493 23 23 59 5 28 26 77 58 19 89 84 5 75 71 4 85 79 2 4 85 7 78

   

 • 14 листопада — Всесвітній  День логопеда! Справжнім подарунком для вчителя — логопеда Бездрабко Лідії Миколаївні став комплект меблів для логопедичного кабінету від депутата міської ради Теличко Валентини Семенівни та за підтримки депутатського корпусу. Висловлюємо щиру подяку від всього колективу дошкільного навчального закладу!  

  Без имени-1

 • УВАГА!

  З метою попередження домашнього насильства, запобігання торгівлі людьми, захисту прав і інтересів дитини доводимо інформацію про функціонування Національних «гарячих ліній» Громадської організації «Ла Страда-Україна»:

  1. Національна дитяча «гаряча» лінія, що працює за безкоштовним номером 0 800 500 225 (зі стаціонарного телефону) та безкоштовним коротким номером 116 111 (з мобільних). Лінія працює у робочі дні з 12.00 до 20.00, у суботу – з 12.00 до 16.00.
  2. Національна «гаряча» лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації, що працює за безкоштовним номером 0 800 500 335 (зі стаціонарного номеру) та безкоштовним коротким номером 386 (з мобільних). Лінія працює цілодобово.

  З 25 листопада 2017 року лінія переходить на загальноєвропейський номер 116 123, що є безкоштовним з усіх мобільних телефонів.

 • 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1

 • 123IMG_3062IMG_3062 - копияIMG_3013IMG_3007121212

 •  

  Протягом серпня  – жовтня 2017 року у дошкільному закладі зміцнилася матеріально – технічна база за рахунок бюджетних коштів:

  1. Проведено ремонт туалетної кімнати та встановлені дитячі унітази у групі «Калинка»
  2. Встановлені водонагрівачі у групи «Чебурашка», «Сонечко».
  3. Замінено лінолеум у 2 –х групових кімнатах «Берізка», «Чебурашка».
  4. Встановлені теплові радіатори у групових кімнатах «Берізка», «Калинка», «Сонечко», та у спальній кімнаті групи «Буратіно».
  5. На харчоблоці в залі готової продукції здійснено заміну водопровідної мережі та встановлено 2 змішувачі.

  1 2 34

 •  

   

  ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД

  (ЯСЛА-САДОК) «СОНЕЧКО»

      ЗВІТ 

  про проведення І етапу обласного фестивалю «Гармонія руху»

  в дошкільному навчальному закладі у 2017 році

  з 16.10.2017 до 27.10.2017

   1. Кількість вихованців, які взяли участь у фестивалі

        162  (осіб)  60  % до загальної кількості.

  2. Участь у номінація фестивалю.

  З них:

  —  фізкультурно-оздоровчого спрямування:

      162    (закладів)  60 % до загальної кількості,

        (осіб)       % до загальної кількості.

  —  валеологічного спрямування:

  _________ (закладів) __________ % до загальної кількості,

      (осіб)      %   до загальної кількості

  —  художньо-естетичного спрямування:

  _________ (закладів) __________ % до загальної кількості,

      (осіб)      % до загальної кількості.

  —  предметно-практичного Спрямування

  _________ (закладів) __________ % до загальної кількості,

     (осіб)      % до загальної кількості.

  3. Форми організації життєдіяльності, використані під час проведення фестивалю (кількість):

  —  музичні розваги – 2

  —  спортивні розваги – 2  

  —  спортивні ігри –  3

  —  рухливі ігри  — 50

  —  заняття з активним використанням рухів, музики, фізичних вправ, практичних дій, оздоровчо-збережувальних технологій – 16

  —  дитячий туризм — 1

  —  прогулянки  —  16

  —  екскурсії — 1        

  —  спортивні свята – 1

  —  музичні свята –  3

  —  музично-спортивні свята –  1

  —  тощо   флешмоб

  4. Указати найкращі форми організації життєдіяльності, використані під час проведення фестивалю:

  —  форма і назва заходу – флешмоб  «Гармонія руху»

  —  кількість ДНЗ, що взяли участь 1

  —  кількість вихованців, які взяли участь –  17

  —  кількість вихователів — 8

  5. Де та в якій формі підбито підсумок фестивалю на районному (міському) рівні:_31.10.2017 нарада при завідувачу.

  6. Де було висвітлено результати фестивалю? сайт ДНЗ.

   

   

   

  Директор (завідувач)                                           Л.О. Молчанова

  дошкільного навчального закладу

  114 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2

   

   

   

   

   

   

 • Традиційно,  восени,  в нашому дитячому садочку проходить ярмарок — розпродаж. І цей рік не став винятком…

  Теплого осіннього дня 21 вересня відбулося чудове свято до Дня дошкілля.

   

  Дітей та батьків гостинно запрошували на ярмарок казкові персонажі: Маша і Ведмідь, Лунтик та Гусінь, мудра Сова, веселий Клоун.

  Батьки усіх вікових груп взяли активну участь у підготовці та проведенні ярмарку.

  На ярмарку продавалися різноманітні солодощі, випічка, тістечка, магніти у вигляді сонечок   виготовлені власноруч батьками.

  Бажаючі дорослі та діти мали змогу сфотографуватися на згадку з казковими героями.

  Галерея не выбрана или была удалена.

   

   

   

 • Галерея не выбрана или была удалена.

 • Інформація

  про підсумки оздоровлення дітей дошкільного віку влітку 2017 року

  в  ДНЗ «Сонечко»

   

   

   

  1. Хід оздоровлення (основні заходи, загартування, тощо)

            Всього дітей в ДНЗ – 250.

            Оздоровлено – 150, середня відвідуваність – 117.

            Видано накази:

           —  «Щодо профілактики травматизму серед дітей під час оздоровлення у весняно – літній період 2017», від 23.03.2017 № 01-04/17;

               —   «Про підготовку та проведення літнього періоду  у дошкільному

  навчальному закладі у 2017 році, від 15.05.2017  № 01-03/30;

            З працівниками дошкільного закладу проведені інструктажі щодо роботи в літній період;

             Проведено огляд та випробування обладнання на справність на харчоблоці, на пральні, у групових кімнатах, на ігрових та спортивному майданчику;

             Консультації для вихователів:

             — «Загартування влітку»;

             — «Питний режим дитини в ДНЗ»;

             — «Харчові отруєння та їх профілактика»;

             Проведена бесіда на тему:

             — «Дії при виявленні підозрілого (вибухонебезпечного) предмету»;

             Випущені санбюлетні для батьків:

             — «Бережемо життя і здоров’я дітей»;

             — «Сонце друг і ворог»;

             — «Дитина і вулиця».

             З дітьми проведено:

             1) Розваги:

                — «Веселимося разом з літом»;

                — «Кожному в пісочниці дуже гратися хочеться».

             2) Експериментально-дослідницька діяльність:

                 — «Як утворюється пар, веселка»;

                 — «Вода- люстерко».

            3) Туристичні походи:

                 — «Я з метеликом дружу»;

                 — «Туристичні стежини».

  1. Чи були охоплені оздоровленням діти дошкільного віку, які відносяться до пільгових категорій:
  Усього Із них
  Діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування Діти-інваліди Діти з малозабезпечених сімей Діти з багатодітних сімей
  дітей пільгових категорій  

  факт

   

  %

   

  усього

   

  факт

   

  %

   

  усього

   

  факт

   

  %

   

  усього

   

  факт

   

  %

   

  усього

   

  факт

   

  %

  29 25 86 1 1 100 5 4 80 11 10 90 12 10 83

   

  Із них
  Діти, які перебувають на диспансерному обліку Діти, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи Діти з неповних сімей Діти внутрішньо переміщених осіб Діти, батьки яких загинули, постраждали або беруть участь  у проведенні АТО
   

  усього

   

  факт

   

  %

   

  усього

   

  факт

   

  %

   

  усього

   

  факт

   

  %

   

  усього

   

  факт

   

  %

   

  усього

   

  факт

   

  %

  32 18 56 2 2 100 19 15 78 2 1 50

   

  1. Як висвітлювалося оздоровлення дітей дошкільного віку в засобах масової інформації, на сайтах (де, коли, яким чином);

            Підсумки оздоровлення були заслухані на засіданні педагогічної ради від 31.05.2017;

            Інформація про оздоровлення висвітлена на сайті ДНЗ.

   

   

   

  Директор (завідувач)                                           Л.О. Молчанова

  дошкільного навчального закладу

  20170601_105529

   20170601_114402

   

   

   

 • 1 червня на День захисту дітей в дошкільному навчальному закладі пройшло спортивне свято «Перші кроки»

  Участь приймали діти молодшого дошкільного віку 4-го, 5-го року життя та старшого дошкільного віку. Діти старших груп змагалися у естафетах. Також для дошкільнят було організовано велопробіг під назвою «Дитинство». Діти мали змогу позмагатися та перевірити свою силу, швидкість та спритність у заїзді на самокатах та велосипедах.

  Наприкінці, переможці та призери були нагороджені.

  Без имени-1 Без имени-2 Без имени-3

 • Традиційно з нагоди Всеукраїнського дня вишиванки колектив дошкільного навчального закладу долучився до свята, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу.

  Основною метою проведення свята стало збереження українських цінностей та їх популяризація серед дошкільнят та колективу закладу. Під час яскравого дійства музичний зал розцвів розмаїттям національного одягу – вишитої сорочки. Була влаштована виставка, де педагоги закладу мали нагоду продемонстрували свої надбання: це і вишиті сорочки і картини і рушники. Діти з цікавістю слухали розповіді вихователів, а далі з радістю виконували українські народні пісні, розповідали вірші, танцювали. На святі панував піднесений настрій, усі милувалися барвистими візерунками своїх вишиванок.

  Без имени-3

 • День відкритих дверей у  ДНЗ «Сонечко»

  Відкрита і прозора  діяльність дошкільного закладу викликає довіру  у батьківської громадськості, тому  ми спланували різноманітні форми самопрезентації свого дошкільного навчального закладу. Одна з них, досить розповсюджена, день  відкритих дверей, яка дає змогу усім, хто цим переймається, ознайомитись з життям, діяльністю, планами дошкільного навчального закладу.

  З метою залучення батьків до навчально-виховного процесу, активної співпраці у вихованні  та навчанні дітей, підвищення уваги до потреб своєї дитини, формування педагогічної свідомості батьків; підвищення іміджу дошкільного закладу 17 травня 2017 року у дошкільному навчальному закладі (ясла-садок) «Сонечко» проходив  захід День відкритих дверей на  тему: «Подаруй свою любов дитині».

  Під час такого заходу з’являється можливість встановити між педагогами та батьками доброзичливі відносини. Показати, що в установі створене комфортне психологічне середовище для всебічного розвитку дитини.

  У рамках заходу складений план проведення Дня відкритих дверей, розміщено яскраві оголошення в групових батьківських куточках та на сайті ДНЗ.

  Наш садочок дав змогу відвідати всім бажаючим. Познайомитися з педагогічним колективом, спеціалістами, адміністрацією та переглянути організацію запропонованих заходів, отримати поради та консультації.

  На повістку денну було заплановано:

  1. Перегляд     комплексних,    інтегрованих,     предметних занять,     режимнихмоментів;
  2. Показ індивідуально-групової роботи практичним психологом;
  3. Заняття з музики, фізкультури;
  4. Спортивна розвага дітей мол. д/в (4р.ж) із залученням батьків вихованців;
  5. Ярмарок – розпродаж кондитерських виробів.

  Всі залишилися задоволеними від зустрічі. Батьки ще раз переконалися у перевагах виховання дітей дошкільного віку у дошкільному закладі.

  Проаналізувавши  результати Дня відкритих дверей ми визначили, що це одна з найефективніших форм презентування дошкільного навчального закладу громадськості, яка спонукає батьків дітей до активної участі у житті дошкільного закладу.

   

  Без имени-1 Без имени-2 Без имени-3

 • Безымянный

 • Відзначення у дошкільному закладі у 2017 році Дня пам’яті та примирення і 72-ї річниці перемоги над нацизмом
  у Другій світовій війні

  З метою  гідного вшанування подвигу переможців нацизму у Другій світовій війні, ветеранів війни, учасників українського визвольного руху, жертв нацистських переслідувань, увічнення пам’яті загиблих у Другій світовій війні, а також утвердження патріотизму та національної гідності, консолідації суспільства у дошкільному закладі розроблено план заходів із відзначення у  2017 році Дня пам’яті та примирення і 72-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, затверджені наказом по ДНЗ від 05.05.2017 № 01-04/24:

  • Організовано покладання квітів до пам’ятного знаку загиблим у роки II світової війни біля військової частини А- 0563;
  • Педагогами закладу проведено з дітьми бесіди, розгляд ілюстрацій, фотокарток, читання художньої літератури на патріотичну тематику.

  Без имени-1

   

 • Проведення Тижня цивільного захисту, Дня цивільного захисту  та Тижня безпеки дитини та охорони праці в дошкільному навчальному закладі

  В дошкільному навчальному закладі (ясла-садок) «Сонечко» з 24 по 28 квітня 2017 року був проведений Тиждень безпеки дитини та День цивільного захисту (26 квітня ). Для цього було сплановано та проведено ряд заходів:

  — Виданий наказ та розроблено план підготовки і проведення Тижня безпеки дитини та Дня цивільного захисту.

  — Відпрацьовано план евакуації із приміщення всіх працівників і дітей при оголошенні надзвичайної ситуації  (33дорослих та 157 дітей).

  — Проведені інструктажі з питань безпеки життєдіяльності з усіма учасниками напередодні Дня цивільного захисту.

  — Оформлена виставка малюнків «Безпечна поведінка дітей та дорослих».

  — Проведена музична театралізована вистава вихователями закладу для дітей «Вогонь друг-вогонь ворог».

  — Бесіди «Твої дії в разі небезпеки», «Наодинці вдома», «Дії при виникненні пожежі», «Як діяти при зустрічі з тваринами». Пригадали правила поводження з електроприладами, небезпечними предметами, на водоймах, з метою засвоєння правил безпеки.

  — Організовані колективні перегляди інтегрованих занять вихователями Капуста І.С.  «Небезпечні предмети» (мол. д/в 4р.ж), Дуніна Т.Б. «Подорож до лісу» (мол. д/в 5р.ж), Колесник В.В. «Кусючі бандити» (ст. д/в).

  — Спортивна розвага для дітей «Юні пожежники»,  (ст. д/в), «Подорож на острів здоров`я» (мол д/в).

  — Сюжетно-рольові ігри «Сім’я», «Швидка допомога», «Пожежники». Моделювання ігрових ситуацій, спрямованих на формування навичок телефонної розмови, безпечної поведінки вдома та на вулиці.

  — Театралізація казок «Вовк і семеро козенят», «Червона Шапочка».

  — На території ДНЗ «Сонечко» було проведено для дітей показово-роз’яснювальне заняття рятівниками пожежної частини №6 м. Охтирки.

  — Для батьків були оформлені наочності в батьківські куточки, розроблені поради, рекомендації та пам’ятки.

  — Стінгазети  «Безпека дитини».

  — З працівниками закладу був проведений семінар-практикум старшою медичною сестрою «Перша допомога» для визначення рівня знань в надзвичайних ситуаціях.

  Тема безпеки життєдіяльності дитини невичерпна, вона не обмежена тижнем і  повинна звучати постійно. І ті зерна знань, умінь, навичок, які закладаються сьогодні, обов’язково знадобляться в майбутньому.

  Без имени-1 Без имени-2 Без имени-3 Без имени-4 Без имени-5 Без имени-6

   

 • Відповідно до плану роботи педагогічної студії вихователів груп компенсуючого типу для дітей з мовленнєвими вадами 21.04.2017 на базі ДНЗ «Сонечко» відбулося засідання.

  Учасники заходу переглянули логопедичну розвагу «У лісовій школі», «Автоматизація звука «р»». Такий вид роботи з дітьми-логопатами був представлений вперше. Аби поєднати дозвілля з розвитком мовлення та комунікативних навичок, а також створити для спілкування святкову атмосферу, педагоги закладу: вчитель-логопед Бездрабко Л.М., керівник музичний Рудь І.О., та вихователі логопедичної групи Кириченко Н.І., Мединцева Ю.В., розробили  сценарій розваги  і поділилися досвідом роботи.

  Малят на лісовій галявині зустріла тітонька Сова та запросила їх у свою школу. Діти із задоволенням виконували завдання мудрої вчительки, піднесений настрій та невимушена атмосфера допомагали дітлахам.

  Вони легко добирали прикметники до іменників, закінчували слова на заданий склад зі звуком {р} і складали речення за мнемодоріжками, а потім здивували тітоньку Сову своєю розповіддю про весняний ліс.

  Весела музика, запальний танок, гра  на дитячих музичних  інструментах захопила дошкільнят.

  Вихователі міста переконались  в тому, що проведена форма роботи сприяє виправленню фонетико-фонематичного недорозвитку мовлення, подоланню вад загальної та дрібної моторики.

  Отже, мета проведеної розваги – узагальнити все, чого діти навчилися під час заняття та інших форм мовленнєвої роботи.

  Без имени-1 Без имени-2

 • В дошкільному навчальному закладі «Сонечко» до Великодня готуються творчо та натхненно.
  Дошкільнята під час занять із зображувальної діяльності виготовляли писанки, педагоги знайомили малят з цим святом під час навчально-виховного процесу. Не осторонь залишилися і родини вихованців, які підготували Великодні композиції, що були представлені на організованій виставці. Вже в котре ми побачили наскільки творчі та обдаровані батьки наших дошкільнят. Композиції всі різні, пронизані великоднім духом.
  Дякуємо Вам батьки! Натхнення та творчих досягнень Вам у майбутньому!

  Без имени-1 Без имени-111

 •  


                           ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД
  (ЯСЛА-САДОК) «СОНЕЧКО»

                                                                                                            ЗАТВЕРДЖЕНО:
                                                                                                            наказ по ДНЗ «Сонечко»
                                                                                                            від 16.03.2017 № 01-03/20
                                                                                                            директор(завідувач) ДНЗ
                                                                                                            ________Л.О. Молчанова 

  ПЛАН
  щодо проведення Тижня  цивільного захисту,
  Дня  цивільного захисту  «Тижня безпеки дитини»
  з 24.04.2017 по 28.04.2017

  з/п

  Зміст роботи Форма роботи Відповідальний за виконання Термін виконання
  З КАДРАМИ
  1 Видати наказ Про підготовку та проведення Тижня  цивільного захисту,

  Дня цивільного захисту та Тижня безпеки дитини у дошкільному закладі  у 2017 році»

  наказ директор (завідувач) ДНЗ 16.03.2017
   

  2

   

  Перевірити наявність усіх документів з ЦЗ

   

  накази, інструктажі

  директор (завідувач) ДНЗ з 24.04.2017 по 28.04.2017

   

   

  3

  Перевірити наявність журналів проведення інструктажів з охорони праці та безпеки життєдіяльності.  

  журнали інструктажу

  директор (завідувач) ДНЗ з 24.04.2017 по 28.04.2017

   

  4 Оформити куточки «Безпека дитини» в кожній віковій групі. куточки, стенди вихователі всіх груп до 20.04.2017
  5 Провести лекцію з працівниками з питань безпеки життєдіяльності і правил надання першої допомоги постраждалим від нещасних випадків. лекція сестра медична

  старша

   

  25.04.2017

  6 Перевірити стан та забезпеченість медичного обладнання, поновити аптечку швидкої допомоги в медичному кабінеті   сестра медична

  старша, завгосп

   

  до 24.04.2017

  7 Організувати працівникам закладу тематичну бесіду: «Дії в надзвичайних ситуаціях» з демонстрацією  матеріалів.  

   

   

  завгосп

   

  27.04.2017

  8 Перевірити стан електричного, опалювального обладнання, приміщень та території.  

  огляд

   

  завгосп

  До 24.04.2017
  9 Організувати об’єктове тренування евакуації людей на випадок виникнення надзвичайної ситуації   завідуюча   ДНЗ, завгосп, старша м/с  

  26.04.2017

  10 «Обережність не завадить»

  (перша медична допомога)

  семінар-практикум медична сестра 26.02.2017
    «Тривога» правила поведінки в екстремальних ситуаціях   практичний психолог 28.02.2017
  З ДІТЬМИ
  1 Організувати  ігри,  бесіди.

  ·         Бесіда «Твої дії в разі небезпеки»

  ·         Бесіда «Сьогодні я у домі сам»

  ·         Д/гра «Корисно і шкідливо»

  ·         Д/гра«Небезпечні речі вдома»

  ігри для дітей вихователі груп протягом тижня
  2 Театралізація: «Вовк і семеро козенят», «Рятуємо Колобка», «Червона Шапочка» вистава вихователі груп протягом тижня
  3 Колективний перегляд  занять у вікових групах  ДНЗ заняття група «Берізка» (4р.ж), «Ромашка»(5р.ж),

  «Буратіно» (6р.ж)

  протягом тижня
  4 Читання казки: «Айболить» К.Чуковського,  оповідання:  Б.Житкова  «Обвал» художнє слово протягом тижня протягом тижня
  5 Сюжетно-рольові ігри: «Рятувальники», «Сім`я», «Швидка допомога» ігри протягом тижня протягом тижня
  6 Прислів`я, приказки про природу, явища природи, про небезпеку у природі. художнє слово протягом тижня протягом тижня
  7 Спортивна розвага:  «Подорож на острів здоров`я», «Юні пожежники» розвага інструктор  з фізкультури 27. 04.2017
  8 Лялькова вистава : «Нечемний вовчик» вистава музичні  керівники 25.04.2017
  9 Стенгазета, виставка дитячих малюнків «Безпека життя і здоров`я» матеріали вихователі груп до 24.04.2017
  З БАТЬКМИ
    Консультації для батьків:

  ·         «Ознайомлення дітей з гострими предметами та правилами поведінки з ними»

  ·         «Електричний струм і здоров`я дитини»

  матеріали в ширми вихователі груп протягом тижня
    Поради: «Природне середовище і здоров`я дитини», «Здоров`я і настрій» матеріали в ширми вихователі груп протягом тижня
    Підготувати памятки:

  «Іграшки небезпека чи забавка?» «Батьки, діти та надзвичайні ситуації»

  матеріали в ширми вихователі груп протягом  тижня

   

 • Відповідно до річного плану роботи (ясла-садок) «Сонечко»,
  з метою формування позитивного ставлення, любові до музики та прагнення проявляти себе в різних видах музично-художньої діяльності, розвитку ритмічного, мелодійного слуху вихованців, стимулювання творчої активності вихователів та батьків в дошкільному закладі пройшов огляд музичних куточків всіх вікових груп

  Педагоги та батьки креативно підійшли до виготовлення нетрадиційних музичних інструментів

  Без имени-1 Без имени-2

 •              З  метою залучення дітей до народної культури, народного мистецтва, у групах дошкільного навчального закладу «Сонечко» створені  куточки народної іграшки,  які зберігають пам’ять про традиції життя наших прадідів і підтримують ті традиції, на яких виховується теперішнє покоління.

             Куточок народної іграшки у  ДНЗ «Сонечко» облаштований у кожній віковій групі, містить: ляльки – мотанки, ляльки з соломи, кукурудзяного листя, глиняні коники, дерев’яні іграшки – каталки,  музичні дитячі народні інструменти — сопілки,  свищики, (різної форми і матеріалу (дерево, глина).

  20170316_152105 20170316_152310 20170316_152653 20170316_153707 20170316_154457 vEW85hudl4I

 • В рамках проведення тематичного тижня «Української мови» вихованцями дошкільного закладу та їх батьками були виготовлені «Книжки – малютки» власноруч

  01

 • Щоб рости і гартуватися треба плаванням займатись!

  02.02.2017 заняття з плавання в групі
  старшого дошкільного віку «Волошка»

  Без имени-1 Без имени-2

 • 26.01.2017 року на базі ДНЗ «Сонечко» відбулося засідання педагогічної студії інструкторів з фізичної культури на тему «Значення фітбол-гімнастики для фізичного розвитку дітей дошкільного віку»

  Відкрите заняття провела інструктор з фізкультури
  ДНЗ «Сонечко» Хоменко А.В.

  Без имени-1

 • Повідомляємо, що з 1 листопада 2016 року змінено номер телефону урядової «гарячої лінії» з 0 800 507 309 на скорочений номер 1545.

  %d1%83%d0%b3%d0%bb

 • 01

 • Графік прийому громадян

  Вівторок з 16.00 по 17.00

  Середа з 16.00-18.00

        Зразок заяви

                                                                                Директору ДНЗ «Сонечко»

                                                                                     Молчановій Л.О.

                                                                                     ________________________,

                                                                                     прізвище, ім’я, по батькові

                                                                                     __________________________,

                                                                                     статус (учасник війни, інвалід війни,

                                                                                     пенсіонер тощо) який (яка) мешкає за адресою:

                                                                                     (з поштовим індексом)

                                                                                     ___________________________

                                                                                     ___________________________

                                                                                    дом.т. ______________________

                                                                                    моб.т.____________________

   

   

   

  З А Я В А

   1. Викласти суть питання.

  2. Відобразити результати попереднього розгляду, якщо такий був.

  3. Зазначити, яка потрібна допомога.

   

  До звернення можуть бути долучені копії документів, необхідних для розгляду.

   

  «_____» ____________ 20__ р.                                                         ___________

                                                                                                      (підпис)

   

  Звернення подається громадянином особисто або через уповноважену на це особу, чи надсилається поштою.

   Відповідно до ст.8 Закону України „Про звернення громадян” – письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором, а також таке, з якого неможливо встановити авторство, визнається анонімним і розгляду не підлягає.

   

   

   

  Зразок заяви
                                                                                  Завідуючій ДНЗ «Сонечко»
                                                                                  Молчановій Л.О.
                                                                                  ___________________________
                                                                                  (ПІБ повністю, згідно з паспортом
                                                                                   та за часів навчання/роботи)
                                                                                     ___________________, 19__ р.н.,
                                                                                    який (яка) мешкає за адресою:
                                                                                   (з поштовим індексом)
                                                                                    ___________________________
                                                                                    ___________________________
                                                                                     дом.т. ______________________
                                                                                     моб.т._______________________

  Заява

  Прошу надати архівну довідку про те, що я дійсно працював (-ла) з «__» __________  20__р. по «__» ___________ 20___р.
  в ______________________________________________________ № ____
  (назва закладу на той час)
  на посаді/за спеціальністю ___________________________________________.
  Довідка необхідна для пред’явлення до ______________.

  Копії документів додаю:
  1. Копія паспорта серія ____ № _______.
  2. Копія атестата/диплома (якщо збереглися) серія ____ № _______.
  3. Копія трудової книжки серія ___ № __________.
  4. Копія свідоцтва про народження (при зміні прізвища) серія ___ № __.

  «__» ____________ 20___ р.                                                                    ___________
                                                                                                                                           (підпис)

   

  Зразок заяви
                                                                            Завідуючій ДНЗ «Сонечко»
                                                                            Молчановій Л.О.
                                                                            ___________________________
                                                                            (ПІБ повністю, згідно з паспортом
                                                                             та за часів навчання/роботи)
                                                                            ___________________, 19__ р.н.,
                                                                            який (яка) мешкає за адресою:
                                                                           (з поштовим індексом)
                                                                           ___________________________
                                                                           ___________________________
                                                                           дом.т. ______________________
                                                                           моб.т._______________________

  Заява

  Прошу надати довідку про те, що моя дитина ______________________
  (прізвище, ім’я, дата народження)
  відвідувала (-в) (не відвідувала (-в) заклад з «__» __________ 20__р. по «__» ___________ 20___р.

  Довідка необхідна для пред’явлення до ______________.

  «__» ____________ 20___ р.                                                        ___________
                                                                                                                           (підпис)

 • Працівники та вихованці ДНЗ «Сонечко» взяли участь у всеукраїнському святі вишиванки

  Без имени-1

  IMAG5626

  IMAG5602

 • В період з 25.04.2016 по 29.04.2016
  в дошкільному закладі було проведенно
  Тиждень безпеки дитини
  та
  День цивільного захисту

  З працівниками дошкільного закладу були проведені цільові інструктажі, повторено план першочергових дій персоналу  у разі загрози терористичних або диверсійних актів та уточнені функціональні обов’язки особового складу ланок. Відповідальною з охорони праці Чабановою Т.І. проведено повторний інструктаж по користуванню вогнегасником.
  З педагогічними кадрами була проведена гра-тренінг «Один вдома».

  02

  Усі працівники та вихованці дошкільного закладу взяли участь у практичному  тренінгу з евакуації на випадок виникнення надзвичайної ситуації.

  0304

  Протягом тижня вихователями усіх вікових груп проводилися тематичні заняття: «Поведінка з незнайомцями», «Безпека в побуті», «Пожежна безпека», дидактичні ігри та вправи: «Що корисно, що шкідливо?», «Вулиця яка?», бесіди, читання літературних  творів даної тематики.

  01

 • Аромакімната

  З метою профілактики захворювань дітей на грип та ГРВІ
  у дошкільному закладі проводяться сеанси ароматерапії
  з дітьми дошкільних груп за виключенням дітей
  які мають протипоказання до арома масел.
  Сеанси тривають щоденно від 3 до 8 хвилин,
  використовуються масла лимона, евкаліпта,
  чайного дерева, чебрецю, мандарину.

  IMAG4498 IMAG4502

 • Тренінг з вихователями

  18.01.2016 в дошкільному навчальному закладі (ясла-садок) «Сонечко» був проведений тренінг з вихователями дошкільного закладу в рамках проведення зимового тижня безпеки. На тренінгу вихователі мали змогу здобути нові знання, а також поділитися вже набутими заннями з молодими кадрами.

  DSC_0287DSC_0284

 • Дитяче отруєння

  Дитяче отруєння — випадок, поширений у батьківській практиці.

  На щастя, більшість з них стикається з не тяжкими отруєннями

  несвіжою їжею, і справа обмежується парою неприємних днів поблизу ванної кімнати.

  Проте, медична практика лікування отруєнь, на жаль, більш широка,

  і батькам важливо знати, чим може отруїтися дитина, як їй допомогти

  і як вберегти від можливого отруєння. Як розпізнати симптоми отруєння

  і що потрібно зробити до приїзду швидкої допомоги. 

        Види отруєнь.

        Токсичні речовини можуть потрапити в організм через травну систему,

  дихальні шляхи і шкіру. Всі отруйні речовини медики ділять на три групи:

   1 клас, самі небезпечні сполуки: промислові отрути, рослини та гриби,

  сільськогосподарські препaрaти, препaрaти побутової хімії, токсичні гази,

  тваринні отрути.

   2 клас, небезпечні сполуки: лікарські речовини, алкоголь, умовно

  їстівні гриби, умовно-отруйні рослини. 

   3 клас, умовно-небезпечні сполуки: неотруйні рослини, їстівні гриби.

  Сполуки, зазвичай, не отруйні, але здатні набувати токсичність,

  наприклад, при непрaвільной обробці пестицидами, при виростанні

  на забрудненій отрутами або відходами землі, при порушенні правил

  зберігання або приготування. У цю групу можуть увійти добре

  знайомі нам «безпечні», здавалося б, продукти, наприклад, гриби,

  які мають здатність накопичувати токсичні речовини.

        Якщо від медичної практики перейти до реалій звичайного

  побутового життя, то де і як може отруїтися дитина?

             Через травну систему, прийнявши:

   неякісну, зіпсовану, погано продезинфіковану їжу або воду

  (наприклад, токсини стафілококів, що виникають в зіпсованiй їжі,

  стійкі до термічної обробки);

   ягоди, рослини, фрукти, овочі, в опрацюванні інсектицидами,

  які не були повністю видалені перед вживанням в їжу;

   отруйні гриби, ягоди;

   ліки, особливо їх комбінації (які зберігаються в доступності

  для дитини або вживаються під батьківським контролем,

  але в неправильному дозуванні, без призначення лікаря і т. д.);

   алкоголь та наркотичні речовини;

   засоби побутової хімії (наприклад, засіб для миття посуду,

  що стоїть на поличці в кухні), сільськогосподарські препарати

  (добрива на дачі), отрути (засіб від комах, гризунів);

   припалюючу рідини (бензин в гаражі, оцтова есенція на кухні);

   лікарські засоби, які проникли в молоко матері при грудному вигодовуванні;

   косметику (шампуні, помади, креми).

        Через дихальні шляхи, вдихнувши:

   чадний газ;

   бензин, гас, ацетон, лаки, фарби, розчинники та інші речовини,

  що випаровуються;

   випаровування отруйних рослин.

        Через шкіру, проконтактувавши з:

   сільськогосподарськими та промисловими отрутами,

  добривами; — небезпечними барвниками (ними може бути пофарбований одяг);

   ліками (наприклад, дитячими мазями при їх надмірному вживанні).

       Перші ознаки отруєння.

        Блювота, біль у животі, діарея — можливі, але не єдині і не обов’язкові

  ознаки отруєння. Симптоми будуть залежати від токсичної речовини.

  Більше того, якщо батьки не знають, що причина нездужання

  дитини — отруєння, вони без спеціальних знань можуть і не запідозрити

  чому погане самопочуття. Тому, важливо знати можливі симптоми,

  щоб вміти розпізнати отруєння серед інших недуг і вчасно надати допомогу.

   Отруєння несвіжою їжею, неякісною водою, зазвичай, має характерні,

  всім знайомі симптоми: слабкість, млявість, відмова від їжі, болі в

  животі, метеоризм, діарея (без крові), нудота, блювота.

         Більш серйозні симптоми, що свідчать про можливе отруєння:

   — сонливість, загальмованість, сплутаність свідомості, галюцинації;

   — судоми, втрата свідомості;

   — порушення координації рухів, підвищення м’язового тонусу;

   — зміна емоційного фону (зайве збудження або загальмованість);

   — блідість і синюшність шкіри;

   — порушення ритму серця, слабкий пульс;

   — підвищення і потім зниження артеріального тиску;

   — змінене, гучне, прискорене дихання, можлива затримка дихання.

  При отруєнні або підозрі на нього ваші дії повинні бути наступними:

  — Викличте швидку допомогу. Також при телефонному дзвінку, крім виклику бригади, вас можуть з’єднати з токсикологічними центром «швидкої», де ви отримаєте потрібну консультацію.
  — Забезпечте комфортне положення (по можливості укладіть) і постійний догляд до приїзду лікарів. Якщо у дитини блювота, можна посадити її або покласти до себе на коліна головою вниз (у випадку, якщо токсична речовина невідома, блювотні маси можуть допомогти лікарю визначити токсин, тому таз краще унітазу).
  — Якщо дитина без свідомості, покладіть на бік (або горизонтально, повернувши голову набік). При необхідності очистіть пальцем, загорнутим в хустку, рот від блювотних мас і стежте, щоб можлива блювота не перешкоджала диханню.
  — Спробуйте з’ясувати можливу причину отруєння, якщо ви не знаєте її достовірно: розпитайте дитину, якщо вона вже може пояснювати, огляньте тіло, обличчя, одяг
  на предмет виявлення специфічних запахів, плям, почервоніння і опіків шкіри та слизової.
  — Огляньте місце, де дитина була нещодавно, потенційно небезпечні місця вашого будинку (аптечку, місце, де зберігається косметика, побутова хімія).
  — Уважно спостерігайте за дитиною і відзначайте всі зміни, що відбуваються з нею — це буде важливо при установці причини отруєння.
  Різні препарати викликають різноманітні симптоми, і блювота — далеко не єдиний показник, її взагалі може і не бути.
  Не займайтеся самолікуванням, чекайте лікаря. При неможливості його швидкого приїзду зателефонуйте у «швидку», отримайте консультацію педіатра і токсиколога і суворо дотримуйтеся їх вказівок.
  У багатьох токсичних речовин існують антидоти — нейтралізатори шкідливої дії. Деякі з них — рослинне масло, етиловий спирт і т.д. — можна знайти вдома. Проте, давати антидот можна, тільки будучи абсолютно впевненим у тому, чим отруїлася дитина, і після консультації (наприклад, телефонної) лікаря на цю тему. Подальша допомога буде залежати від того, яке отруєння.
  Отруєння їжею.
  Якщо дитина у свідомості і нездужання, в основному, відноситься до травної системи (блювота, діарея, болі), перша і основна допомога — це промивання шлунка і подальше рясне пиття. Промивання шлунка проводиться теплою кип’яченою водою з розрахунку: для новонародженого — 5 мілілітрів на кілограм ваги, місячного — 8 мл/кг, від 2 до 6 місяців — 12 мл/кг, від 7 до 9 — 15 мл/кг, від 10 місяців до року — 20 мл/кг, від 2 до 6 років — 16 мл/кг, від 7-14 років — 14 мл/кг. Залежно від того, як іде промивання, потрібно провести його від 2 до 5 разів. Закінчують промивання прийом сорбенту.
  Режим харчування після гострої фази отруєння повинен бути щадним — починати з половини від звичайного обсягу, без дратівливих, тяжко засвоюваних продуктів, годування частіше, але маленькими порціями, їжа повинна бути спочатку пюреобразною, досить рідкою — в’язкі каші, картопляне пюре на воді, овочеві відвари, парові овочі, потім нежирне м’ясо і риба.
  Не забувайте: поставити діагноз може тільки лікар. І якщо у дитини не просто діарея, а висока температура, болі в животі, блювота, викликайте лікаря, щоб виключити апендицит та інші небезпечні хвороби.  

 • В нашому дошкільному закладі медична сестра:  

   

  1. Надає первинну медичну допомогу дітям, які звертаються з різними скаргами;
  2. Регулярно проводить зважування і вимірювання зросту дітей з відповідним записом в індивідуальні картки;
  3. Організовує обстеження і огляд дітей лікарями;
  4. Призначає профілактичні щеплення дітям згідно плану;
  1. Щоденно оглядає дітей на виявлення педикульозу та організовує огляд дітей на гельмінти;
  2. Контролює виконання санітарно-епідеміологічного режиму в дошкільній установі та виконання повітряного і питного режимів, харчування дітей по групах; 
  1. Контролює своєчасне проходження медоглядів працівниками закладу;
  2. Разом з лікарем і методистом розробляє систему загартування дітей, контролює проведення такої роботи в групах; 
  3. Проводить аналіз захворюваності дітей, накреслює шляхи усунення причин захворюваності дітей.
 • Календар щеплень дитини

  1-й день життя дитини – Гепатит  В

  3-7 день життя дитини —  БЦЖ

  1 місяць життя дитини – Гепатит В

  3 місяці життя дитини –  1 АКДП (кір, дифтерія, правець) + 1 поліоміеліт

  4 місяці життя дитини —   2 АКДП (кір, дифтерія, правець) + 2 поліоміеліт

  5 міс. життя дитини – 3 АКДП (кір, дифтерія, правець) + 3 поліоміеліт

  6 міс. життя дитини – Гепатит В

  12 міс. життя дитини — КПК (кір, паротит, краснуха)

  18 міс. життя дитини – 4 АКДП(кір, дифтерія, правець) +4 поліоміеліт

  6 років життя    — 5 Аа КДП-М + 6 поліоміеліт

  7 років життя – Р- Манту + БЦЖ

  Р – манту (протитуберкульозна)  — 1 раз на рік від народження дитини до 18 років

 • Вітаміни і здоров’я вашої дитини

  Відомо, що для нормальної життєдіяльності та повноцінного

  розвитку організму дитини необхідні вітаміни. Їжа, яку ми

  пропонуємо малюкові, повинна містити їх достатню кількість.

  Для забезпечення дитячого організму особливо важливими

  є вітаміни А, Е, С, D та групи В (В1, В2, В6, В12, РР).

   Вітамін D необхідний для нормального розвитку

  і росту кісток молодого організму. Він утворюється

  в шкірі під впливом дії сонячного 

  проміння, а також вводиться в організм з їжею.

  Нестача вітамінуD може призвести до

  захворювання на рахіт. Хвороба ця починається

  з підвищеної пітливості, облисіння потилиці, занепокоєння. 

  Пізніше в дитини, хворої на рахіт, з’являється викривлення

  кісток гомілки, грудної клітки, деформація кісток черепу.

  Діти, що страждають на цю хворобу, значно частіше,

  ніж здорові,хворіють на запалення легенів та інші

  недуги, які протікають тяжче,

  а процес одужання уповільнюється.

  Джерелом вітаміну D служить

  риб’ячий жир, вершкове масло, яєчний жовток,

  ікра, печінка тварин.

   Вітамін Е активізує діяльність м’язів.

  Він міститься в рослинних оліях, молоці, яєчному жовтку.

   Вітамін С. Нестача в організмі цього вітаміну

  призводить до хворобливого стану, який проявляється

  підвищеною стомлюваністю, 

  кровоточивістю ясен та зниженим опором організму

  до захворювань. Увеликій кількості вітамін С

  (аскорбінова кислота) міститься в листяній

  зелені (качанна капуста, зелена цибуля, щавель,

  салат, смородина, кропива тощо) Багатими на

  цей вітамін є : шипшина, чорна смородина, 

  суниця, пізні сорти яблук, мандарин, апельсин,

  лимон, грейпфрут. В овочах (картоплі, ріпі,

  помідорах, редисці тощо) вітаміну С міститься менше. 

   Вітаміни групи В (В1, В2, В6, В12, РР), важливі для

  нормального кровотворення та діяльності нервової системи ,

  надходять до організму з борошном та борошняними

  продуктами, крупами, жовтками яєць, картоплею,

  квасолею, горохом, дріжджами, м’ясом. Значна кількість

  вітаміну В2 міститься також в молоці, 

  молочних продуктах та житньому хлібі.

  Вітамін А необхідний для здорового стану шкіри,

  а також для нормального зору. Джерелом вітаміну А

  служить печінка тварин, вершкове масло, вершки,

  сметана, сир, яєчні жовтки. Зелень і деякі 

  плоди містять каротин, що в організмі перетворюється

  на вітамінА. Насамперед це морква, помідори, обліпиха,

  зелена цибуля, шпинат, петрушка, кріп. Отже,

  більшість вітамінів належить до незамінних 

  харчових речовин, життєво необхідних органічних

  сполук, які так потрібні організму.

  В осінньо-зимовий період в їжі, як правило, 

  кількість необхідних вітамінів знижена.

  Тому доцільно малятам давати дитячі вітаміни

  та вітамінні препарати, які продаються 

  в аптеках. Правильно дібрати такий засіб,

  враховуючи індивідуальні

  особливості вашої дитини, допоможе вам

  кваліфікований лікар-педіатр. 

   

 • Харчування дітей

  — повноцінне 3-разове харчування;
  — ІІ сніданок – додатково діти отримують свіжі фрукти:

  взимку – яблуко,
  влітку – ягоди.
  Примірне меню на 1 день:

 •   Для чого потрібен психолог 

     Можна сказати, що до психологів всі вже звикли. Ці фахівці допомагають вирішувати особистісні проблеми, проводять психологічне тестування, тренінги, навчальні ефективно спілкуватися і вирішувати конфлікти, складають психологічні портрети і характеристики і багато чого іншого. Але все це стосується, в першу чергу, дорослих людей.

   А чим же займаються дитячі психологи? У яких ситуаціях батькам може бути корисна, а в яких просто необхідна консультація цього фахівця?

      Якщо є якась тривога за свого малюка, візит до психолога допоможе розібратися з ситуацією і з емоційним станом дитини об’єктивно. Виявити причини виникаючих труднощів, якщо вони є. Врешті-решт, адже не вважається чимось негожим відвідувати стоматолога для перевірки і необхідної профілактики. Чомусь про психологів ж іноді зберігається така думка, що візитом до цього фахівці підтверджують свою «ненормальність». Це, звичайно ж, не так: психолог, взагалі, за визначенням, працює тільки з психічно здоровими людьми.

      Інший випадок виникнення необхідності звернутися до дитячого психолога часто співпадає з так званими віковими кризами у розвитку дитини (рік-півтора, три-чотири, шість-сім і підлітковий період). Що відбувається в ці моменти? Віковий криза означає, що в розвитку людини відбувається різкий стрибок, що щось радикально змінюється. Мама й тато ж не встигають звикнути до цих змін, не враховують їх у спілкуванні, використовують виховні прийоми, вже не дієві в нових умовах. Все це накладається на підвищену емоційність дитини, характерну для перехідних періодів.

      Капризи, агресія, впертість дитини — і почуття безпорадності у батьків. Цілком природна реакція — звернутися до фахівця. І це справді може допомогти. Психолог допоможе розібратися в суті виниклих труднощів, підкаже виховні прийоми, а при необхідності позайматися з дитиною, щоб допомогти йому подолати непростий період.

       Що роблять дитячі психологи?

      Отже, ці або якісь інші причини привели вас до думки про звернення до дитячого психолога. У чому ж може полягати його робота?

  • Психодіагностика

     Будь-який психолог володіє досить великим набором психодіагностичних засобів та методик. Їх мета — визначити об’єктивний стан людини, виділити його причини, а також оцінити рівень розвитку тих чи інших психічних процесів (пам’яті, уваги, мислення і т.д.). Якщо для дорослих часто використовуються тестові методики, відомі багатьом, то в арсеналі дитячого психолога звичайно це особливі методики для дітей. Фахівець може попросити вашої дитини щось намалюват. Може пограти з ним в захоплюючу гру — насправді ж за допомогою цих процедур збере необхідні дані.

  • Розвиваючі заняття

      За допомогою розвиваючих психологічних ігор фахівець допоможе розвинути у дитини різні необхідні навички і якості. Увага, пам’ять, посидючість, логічне та образне мислення — в арсеналі дитячого психолога розвиваючі ігри для самих різних віків. Найчастіше, що розвивають психологічні заняття проводяться відразу з групою дітей, і в такому випадку дитина також вчиться спілкуватися з іншими дітьми, сприймати соціальні норми.

  • Корекційно-відновлювальна робота

      За наявності у дитини серйозних емоційних або особистісних труднощів може знадобитися спеціально організована психотерапевтична робота. Це можуть бути заняття на зняття тривожності, страхів, на підвищення самооцінки, на зняття агресивних тенденцій. Дитяча психотерапія може знадобитися, якщо дитина пережив сильний стрес — Втрату близьких, фізичний або психічний насильство і т.п.

      Методи, що застосовуються в дитячій психотерапії, різноманітні. Наприклад, для зовсім маленьких дітей дуже дієвим методом виявляється так звана пісочна терапія (спеціально організовані заняття з піском). Для дітей старшого віку дуже ефективна буває казкотерапія (Заняття з застосуванням спеціальних психотерапевтичних казок як готових, так і складаються в ході взаємодії дитини з психологом). Гра, малюнок, казка — всі знайомі і цікаві для дитини предмети і заняття стають в руках спеціаліста потужним засобом допомоги.

  • Консультування батьків та сімейне консультування

      У психологів є така відома аксіома «Проблеми маленьких дітей — це проблеми батьків». І це насправді так. При уважному розгляді причини всіх дитячих труднощів перебувають у сімейних проблемах і конфліктах, неадекватності стилю виховання і т.д. Тому часто виходить так, що для вирішення проблеми дитини досить батькам самим розібратися в причинах і змінити щось у своїй поведінці, в ситуації, навколишнього дитини.Психолог на консультації допоможе вам побачити себе з боку, об’єктивно оцінити свої методи виховання. Гарний психолог ніколи не буде судити або дорікати вам за що б то не було. Він просто дасть вам у руки нові, більш ефективні інструменти виховання, розповість більше про вікові особливості малюка.

     Наступним напрямком роботи є просвітницький – регулярні виступи на батьківських зборах, та розміщення цікавої психологічної інформації у інформаційних куточках кожної групи та на веб-сайті ДНЗ.

  •  Адаптація дитини 3-ого року життя в дошкільному закладі
  •  Гіперактивні діти
  • Допомога дорослого при агресивній поведінці дитини
  • Таємний сенс дитячих малюнків
  •  Психологічний аспект жорстокого поводження з дітьми у сім’ї
  • Як підготувати дитину до школи ,
  •  Поради психолога щодо впливу телебачення , комп’ютера, ЗМІ на розвиток дитини
  • Соціальна поведінка дитини
  •  Інклюзивна освіта: навчаємо і виховуємо разом
  • Дитячі страхи
  •  Особливості розвитку уваги
  • Чому дитина плаче
 • Роль навчання у психічному розвитку дошкільника

  У психічному розвитку дитини навчання відіграє провідну роль. З раннього віку вона вчиться в дорослих не лише ходити, правильно використовувати предмети, говорити, але і думати, відчувати, керувати своєю поведінкою. Тобто не лише практичні, але й психічні її дії формуються в результаті навчання.  Часто дорослі вчать дітей стихійно, не усвідомлюючи того. Думка, що дитина нібито може самостійно, без допомоги дорослих навчитися малювати, читати, рахувати, розв’язувати арифметичні задачі, глибоко помилкова.

   Навчання дітей має відбуватися не стихійно, а цілеспрямовано, бути пройнятим піклуванням про повноцінний їх розвиток.  Як свідчить досвід, чим молодша дитина, тим простіші, елементарніші знання і вміння, які вона засвоює. Тому недоцільно показувати 2-річній дитині, як писати, 4-річній розповідати про будову атомного ядра. Методи навчання також необхідно співвідносити з віком. Наприклад, словесних пояснень того, як потрібно малювати людину, 3-річна дитина не зрозуміє, одначе намагатиметься наслідувати  дії дорослого.

    Психічний розвиток не відбувається сам по собі, незалежно від навчання.  Провідну роль навчання у розвитку обґрунтував один із засновників дитячої психології Л. Виготський. Навчання, за його твердженням, повинне враховувати досягнутий рівень розвитку, однак не для того, щоб на тому зупинитися, а щоб зрозуміти, куди спрямувати розвиток, яким повинен бути наступний крок. Навчання завжди має випереджувати психічний розвиток, вести його за собою. Тому, зауваживши, що дитина почала впізнавати в накреслених каракулях знайомі предмети (м’ячик, дим, дядю), необхідно переходити до цілеспрямованого їх зображення. Так потрібно починати вчити дитину ставити перед собою мету (намалювати м’ячик).

   Провідна роль навчання у психічному розвитку виявляється в тому, що дитина, оволодіваючи новими діями, спочатку навчається виконувати їх під керівництвом  дорослого, а потім робить це самостійно. За словами Л. Виготського, навчання тільки тоді добре, коли воно створює у дитини зону найближчого розвитку. Знання «найближчої зони» дає змогу бачити наступний етап розвитку: те, що вчора дитина робила з допомогою дорослих, завтра зможе виконати сама.

   Деякі форми навчання можуть негативно впливати на зону найближчого розвитку. Так відбувається під час хаотичного запам’ятовування дитиною різноманітних знань, відомостей. Багатьом дуже розумними та кмітливими здаються діти, які жваво висловлюють свої думки, виявляють знання, не властиві їх ровесникам. Та нерідко вони не здатні розв’язати завдання, які вимагають самостійного міркування, навіть не можуть засвоїти показаний дорослими спосіб його розв’язання.

   Правильно організоване розумове виховання сприяє подоланню конкретності мислення дошкільника, вчить його бачити в навколишніх явищах основне, визначальне, не зупинятися на другорядних деталях, думати про загальні властивості і відношення речей, розуміти прості закономірності явищ, міркувати і робити самостійні висновки.

   Під час систематичного навчання у дітей виробляються найпростіші форми довільної уваги і навмисного запам’ятовування: уміння уважно слухати і виконувати вказівки вихователя, запам’ятовувати те, про що він розповідає.

   Отже, навчання впливає на напрям розвитку психічних процесів. Однак воно повинне враховувати вікові особливості і можливості дитини, забезпечувати найповноцінніший шлях психічного розвитку, давати на кожному етапі те, що максимально сприяє розвитку.

 • Коли слід звертатися до логопеда

  Часто батькам говорять, що заняття з логопедом можна починати тільки тоді, коли дитині буде три роки. Це неправильно. Тим більше, що найчастіше й насамперед консультація логопеда необхідна мамі й татові, а вже потім дитині. Робота з малюком (особливо, якщо він молодший 3 років) завжди набагато ефективніша, якщо проводиться батьками! Роль логопеда в цьому випадку полягає в навчанні батьків прийомів мовленнєвої компенсації та розробки комплексу заходів щодо подолання мовленнєвої недостатності або конкретних дефектів. 

  До логопеда слід звернутися, якщо:

  1. До 2 років у дитини не з’явилося мовлення (дитина мовчить) або словник дитини налічує не більше 10 слів. Кваліфікований фахівець (логопед) уміє не тільки виправляти і ставити звуки, але й стимулювати появу мовлення в дітей, які не говорять!
  2. Дитині більше 4 років, а вона не вимовляє (чи неправильно вимовляє) звуки рідної мови. У цей час фонетична система повністю сформована, і дитина повинна говорити правильно.
  3. Дитина почала повторювати перші звуки, склади, слова (заїкається).
  4. Дитині більше 6 років, а вона не запам’ятовує вірші, не може переказати текст
 • Як розвивати мовлення найменших дошкільнят

  У вашій сім’ї народилася дитина, ось уже зробила перші кроки, порадувала першими словами. Ми дивимось на свою дитину і слухаємо її мовлення, витівки нас зачаровують.

  Йде час, вже вашій дитині 4, 5, 6, а мовлення все залишається недостатньо розвиненим. І ви вже не тільки здивовані, а й занепокоєні. Чому ж не спрацьовують поради бабусь, друзів? Та й логопед каже: запізно звернулись. Чому ж так вийшло? За мовленням дитини треба слідкувати з самого раннього віку. Ваше спілкування з малюком має починатися з лагідних жестів, міміки, ласкавих слів, співання пісень. Дитина вчиться поступово їх розуміти та на них реагувати. Так починає формуватись її пасивний словник. А після року мовлення дитини активно поповнюється та розвивається.    І якщо дитина не одержить належного мовленнєвого розвитку, їй буде дуже непросто наздогнати у розвитку своїх однолітків. Тому ваше завдання якомога активніше втрутитися в цей процес, а не бути спостерігачами.

 • заведующаяМолчанова Лариса Олексіївна, 28.06.1964
  Загальний стаж: 32, на посаді – 5 років
  Лебединське педагогічне училище
  ім. А.С. Макаренка ,1983,
  вихователь дошкільного закладу
  Сумський Державний педагогічний університет
  ім. А.С. Макаренка, 2007
  «Вчитель початкових класів. Соціальний педагог»
  Використання інтерактивних методів роботи з кадрами.

  Життєве кредо: «Всі перемоги починаються з перемоги над собою»

  Педагогічне кредо: «Щоб виховати хорошу людину, потрібно бути людяним, мудрим та впевненим у собі.»

  Шановні друзі!
  Від імені педагогічного колективу дошкільного закладу я маю честь вітати Вас на нашому сайті. Маємо надію, що цей сайт допоможе Вам усвідомити всю важливість дошкільного виховання, що наше завдання – це не просто навчання та виховання дітей, а підготовка лідерів майбутнього. Ваш малюк, що робить сьогодні перші самостійні кроки, буде прокладати свою дорогу в житті в новій державі, дуже несхожій на ту, в якій виросли минулі покоління. Ось чому дуже важливо вже сьогодні закласти фундамент, що дасть йому змогу вирости не просто пасивним спостерігачем, а самостійним будівником власного майбутнього та майбутнього своєї держави.

  З повагою, завідуюча ДНЗ

 • Сніданок   

  Польова каша з м’ясом/ батон з маслом / какао з молоком   

  Обід   

  Борщ / пиріжок з м’ясом/ салат з помідор/  хліб / компот із яблук   Вечеря

  Сирно-рисовий пудінг / соус сметанний / батон / молоко

 • Рекомендації батькам майбутніх першокласників:

   Поважайте дитину як особистість.

  Зберігайте доброзичливу емоційну атмосферу в сімї.

   Розвивайте і підтримуйте у дитини інтерес до навчання. Привчайте її дотримуватися правил здорового способу життя, розвивайте необхідні для цього навички.

   Зосереджуйте увагу дитини на її успіхах («Ти зможеш, ти здатний»), не акцентуйте увагу на невдачах у навчанні.

   Не вимагайте від першокласника лише високих результатів і оцінок.

  Не карайте дитину обмеженням її рухової активності, не забороняйте гуляти разом з іншими дітьми на свіжому повітрі. Суворо дотримуйтеся режиму дня.

  Перенесіть перегляд телепередач та компютерні ігри на суботу, щоб обмежити час перебування дитини у статичній позі.

  Влаштовуйте у вихідні дні сімейні прогулянки на природі, за можливості, відвідуйте басейн.

  Проводьте фізкультхвилинки, стежте за поставою дитини під час виконання домашнього завдання.

  Виконуйте з дитиною комплекс вправ для зміцнення мязів спини, плечового поясу і живота двічі на тиждень. Під час «пальчикової» гімнастики співайте разом з дитиною пісеньки, щоб поліпшити вентиляцію легень та підтримати гарний настрій. Проводьте релаксаційну гімнастику, використовуючи аудіозаписи звуків моря, лісу тощо.

  Стежте, щоб після школи дитина обовязково гуляла на свіжому повітрі не менше години.

  Вкладайте дитину спати не пізніше 21:00.

  Майбутньому першокласнику мають бути притаманні такі якості:

  прагнення до спілкування з однолітками;

  бажання вчитися;

  міцне здоровя;

  позитивний емоційний настрій;

  грамотне мовлення, звязний виклад своїх думок;

  прагнення до спів праці з дорослими;

  розвинена довільність поведінки;

  допитливість і прагнення до відкриттів;

  сформована координація рухів і графічні навички.

  1

  Необхідно:

   Прищепити дитині інтерес до пізнання довкілля, навчити спостерігати, думати, осмислювати побачене та почуте;

  Навчити її долати труднощі, планувати свої дій, поважати оточуючих;

  Поббати про постановку руки при письмі;

   Заохочувати допитливість дитини, прагнути, щоб вона дізнавалася щось нове для себе;

   Формувати в дитини вміння ставити запитання, заохочувати її міркування;

   Намагайтеся, щоб дитина більше часу проводила з дорослими, робила з вами домашню роботу, бачила, як ви спілкуєтеся з людьми.

  Зовсім не слід:

   Змінювати режим дня дитини: позбавляти денного сну, прогулянок, ігор;

   Оцінювати все, що робить дитина, так, як оцінюється діяльність учня;

  Проходити з дитиною програму першого класу, насильно замінюючи гру на навчання;

  Занадто багато і одразу все вимагати;свої вимоги формулюєте доступно та поступово;

  Драматизувати невдачі дитини;

  Порівнювати дитину з іншими дітьми;

  Проявляти негативне ставлення до неправильних дій дитини;

  Постійно поправляти дитину, часто примушувати переробляти роботу, тому що це призводить до гіршого результату;

  7ohi9tvwsCI

 • Контакти

  Індекс: 42704

  Адреса: пров. Лісний,1, м. Охтирка, Сумська обл.

  тел: 3 – 13 – 52

  e-mail: dnz.sonechko@meta.ua

  Режим роботи закладу: 7.00. – 19.00.

 • Завідуюча:

  Молчанова Лариса Олексіївна
  Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) «Сонечко» розпочав свою діяльність у 1971 році.

  У закладі функціонує 10 груп, де виховується
  258 дітей:

  • група раннього віку «Дзвіночок», вихователі Михайленко В.А., Голубович В.Д., помічник вихователя Гайдукова Л.І.
  • група раннього віку «Горобинка», вихователі Горішня О.О., Золотухіна І.А.
   помічник вихователя Канівець А.Ю.
  • група раннього віку «Малинка», вихователі Черноткач В.Д., Дорохіна Н.Є.,
   помічник вихователя Колодяжна Л.М.
  • група молодшого дошкільного віку 4 рік життя  «Чебурашка», вихователі Литвиненко М.О., Волкова В.М., помічник вихователя Бондаренко Т.І.
  • група молодшого дошкільного віку 4 рік життя  «Берізка», вихователі Капуста І.С., Бабій Н.А., помічник вихователя Нерсісян І.Ю.
  • група молодшого дошкільного віку 5 рік життя«Калинка», вихователі Колесник Л.О., Гура Л.М., помічник вихователя Горішня І.П.
  • група молодшого дошкільного віку 5 рік життя «Ромашка», вихователі Гайдукова С.О., Дуніна Т.Б., помічник вихователя Стешена С.Є.
  • група старшого дошкільного віку 6 рік життя «Буратіно», вихователі Колесник О.В., Колесник В.В., помічник вихователя Бузіна В.А.
  • група старшого дошкільного віку 6 рік життя «Волошка»,
   вихователі Самарай Т.В., Гопка Ю.В., помічник вихователя Бабич Р.В. 
  • група старшого дошкільного віку 6 рік життя (логопедична) «Сонечко», вихователі Кириченко Н.І., Мединцева Ю.В., помічник вихователя Кісіль. І.М.

  Профіль:

  Фізкультурно-оздоровчий

  Проблема:

  Формування ціннісного ставлення дітей до власного здоров’я

  Девіз:

  Живи, як сонце – світи і грій,
  здоров’ю і життю радій!

  Пріоритетні завдання:

  • реалізація завдань державної програми розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі»;
  • здійснювати роботу по зміцненню і вихованню фізично-здорової особистості, здатної свідомо ставитися до власного здоров’я і життя;
  • удосконалення моделі освітньо-виховного процесу, форм, методів і прийомів роботи з дітьми реалізуючи особистісно-орієнтований підхід до дитини;
  • зміцнювати фізіологічні, психологічні, духовні і соціальні основи розвитку особистості дитини;
  • забезпечення наступності і перспективності в роботі між дошкільним закладом і початковою школою у формуванні розвивально-життєвого простору дитини.

  Матеріальна база закладу:

  • музична зала;
  • спортивна зала;
  • аромакімната;
  • басейн.

  В дошкільному закладі функціонують кабінети:

  • медичний блок, який включає в себе: медичний кабінет, ізолятор, фізіотерапевтичний кабінет;
  • психологічного розвантаження;
  • логопедичний.

  Для розвитку інтересів та фізичних здібностей дітей працюють гуртки:

  • «Джерельце» (вокальний);
  • «Рюкзачок» (туристичний);
  • «Розумничок» (інтелектуальний)»;
  • «Театральний вернісаж» (театралізованої діяльності);
  • «Вимовляйчик» (виразне читання)»;
  • Гурток художньої творчості;
  • «Весела аеробіка» (гімнастика).

 • 111Дошкільний навчальний заклад
  (ясла-садок) „Сонечко”
  НГВУ „Полтаванафтогаз” був відкритий 3 березня 1971 року.
  Перший завідувач закладу Карпова А.Г.
  Було відкрито 6 груп: 3 групи раннього віку, 3 групи дошкільного віку.
  Навесні 1971 року на території закладу було висаджено 300 дерев, 1000 кущів.
  В 1973 році дитячий садок став школою передового досвіду по формуванню у дітей дошкільного віку елементарних математичних уявлень.
  У 1979 році на базі ДНЗ „Сонечко” відбувається всеукраїнський семінар з фізичного виховання.
  У 1979 році відкривається нова будівля закладу, яка вміщує новий харчоблок, ще додаткових 5 груп. Заклад відвідує 300 дітей.
  У 1986 році завершується реконструкція колишнього харчоблоку, на цьому місці будується басейн і здається в експлуатацію в 1987 році. Перший інструктор з плавання Кричевські О.Г.
  Неодноразово дошкільний заклад „Сонечко” стає переможцем в соціалістичному змаганні серед садків „Укрнафта” та Міністерства нафтової промисловості СРСР. Колектив закладу нагороджується почесними грамотами та перехідним вимпелом.
  Так, в 1987 році виробниче об’єднання „Укрнафта” і Український Республіканський комітет профспілки за підсумками роботи 1987 року присуджене 1 місце і грошова нагорода в сумі 500 карбованців колективу ДНЗ „Сонечко”.
  У 1987 році встановлюється тісний зв’язок зі школою №5. 80% дітей-випускників закладу йдуть саме до цієї школи.

  У1991 році пере обладнаний спортивний майданчик, у групах встановлені спортивні комплекси „Батир”, „Кріпиш”. Садочок відвідує 335 дітей. Працює 12 груп: 1 група раннього віку, 11 груп дошкільного віку. Найбільша наповнюваність груп, у кількості 340 дітей, була у1992 році.

  З 1993 року навчально-виховний процес здійснюється виключно на українській мові.

  У 1995-1996 роках кількість дітей зменшується, закриваються 2 групи, одну з них переобладнують під спортивний зал.

  У 1996-1997 роках в садочку працює 10 груп.

  З 2000 року у закладі формується команда з плавання, яка бере участь у змаганнях з плавання на першість НГВУ „Охтирканафтогаз” серед жінок, та займає призові місця.

  У 2001 році дошкільний заклад укладає угоду із загальноосвітньою школою І-ІІІ ступенів №5 про відкриття двох перших класів на базі ДНЗ „Сонечко”. Згодом залишається один перший клас.

  З 2003 року у закладі формується хоровий колектив НГВУ „Охтирканафтогаз” та здобуває нові перемоги у художній діяльності.

  У 2005 році закривається одна група, яку переобладнують в оздоровчо-профілактичний центр, що розпочинає свою роботу у 2006 році.

  У грудні 2009 року ДНЗ „Сонечко” передається у комунальну власність міста Охтирки. З 31 грудня 2009 року є закладом відділу освіти Охтирської міської ради.

  У 2010 році через збільшення кількості дітей дошкільний заклад відмовляється від першого класу.

  У 2011 році дошкільний заклад приймає активну участь у обласному семінарі по використанню інноваційних технологій у фізкультурно-оздоровчій роботі з дошкільниками.

  У 2012 році у закладі додатково відкривається група раннього віку.

  Садочок відвідує 252 дітей, функціонує 10 вікових груп.

 • Історія закладу

  111

  Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) „Сонечко” НГВУ „Полтаванафтогаз”
  був відкритий 3 березня 1971 року.
  Перший завідувач закладу Карпова А.Г.
  Було відкрито 6 груп: 3 групи раннього віку, 3 групи дошкільного віку.
  Навесні 1971 року на території закладу було висаджено 300 дерев, 1000 кущів.
  В 1973 році дитячий садок став школою передового досвіду по формуванню у дітей дошкільного віку елементарних математичних уявлень.

  Читати далi
  • Звіт керівника 2017-2018 н.р.

   146844161

   12.07.2018 на базі ДНЗ «Сонечко» відбувся звіт керівника закладу Молчанової Л.О., де директор (завідувач) ДНЗ «Сонечко» Молчанова Л.О. звідувала перед батьками дітей та працівниками закладу про проведену роботу за 2017*2018 н.р. ЗВІТ ДИРЕКТОРА (ЗАВІДУВАЧА) ДОШКІЛЬНОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ (ЯСЛА-САДОК) «СОНЕЧКО»  МОЛЧАНОВОЇ  Л.О. 12.07.2018  1. Персональний внесок керівника у підвищення рівня організації навчально-виховного процесу у навчальному закладі. […]

   Читати далi
  • Графік прийому громадян, зразки заяви

   %d0%bb%d0%be%d0%b3%d0%be%d1%82%d0%b8%d0%bf

   Графік прийому громадян

   Вівторок з 16.00 по 17.00

   Середа з 16.00-18.00

   Читати далi
  • Завідуюча ДНЗ

   заведующая

   Молчанова Лариса Олексіївна, 28.06.1964
   Загальний стаж: 32,
   на посаді – 5 років
   Лебединське педагогічне училище

   ім. А.С. Макаренка ,1983,
   вихователь дошкільного закладу
   Сумський Державний педагогічний університет
   ім. А.С. Макаренка, 2007
   «Вчитель початкових класів. Соціальний педагог»
   Використання інтерактивних методів роботи з кадрами.

   Читати далi
  • Контакти

   Індекс: 42704
   Адреса: пров. Лісний,1,
   м. Охтирка, Сумська обл.

   тел: 3 – 13 – 52
   e-mail: dnz.sonechko@meta.ua
   Режим роботи закладу:
   7.00. – 19.00.

   Читати далi
  • Візитка закладу

   логотип

   Завідуюча дошкільного навчального закладу Молчанова Лариса Олексіївна
   Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) «Сонечко» розпочав свою діяльність у 1971 році. У закладі функціонує 10 груп, де виховується 253 дитини.

   Читати далi
  ;
 • 1 червня «День захисту дітей»

  5445656

    Про проведення заходів до Міжнародного дня захисту дітей у дошкільному закладі            На виконання наказу відділу освіти Охтирської міської ради від 23.05.2018 № 257, з метою організації змістовного дозвілля дітей у дошкільному навчальному закладі (ясла-садок) «Сонечко» було розроблено план заходів по проведенню Міжнародного дня захисту дітей, затверджених наказом по ДНЗ від 25.05.2018 № […]

  Читати далi

  Про проведення благодійної акції «Серце до серця» в ДНЗ «Сонечко» 2018

  У дошкільному  навчальному закладі в період з 10.04.2018 по 18.04.2018 була організована  і проведена благодійна акція «Серце до серця». 18.04.2018 був проведений ярмарок виробів, виготовлених  батьками вихованців та працівниками. Малята дошкільного навчального закладу проникли співчуттям до хворих діток і спонукали батьків взяти участь у акції. В результаті проведення акції та ярмарку отримано коштів в сумі […]

  Читати далi

  Великодній вернісаж

  У нашому дитячому садочку, як і у кожної родини, існують свої традиції. Щороку напередодні Великодня ми проводимо виставку поробок наших вихованців та їхніх батьків. Цього року вони ще більше милують око своєю красою та різномаїттям! У виставці взяли участь діти та батьки. Дякуємо батькам за активну участь у виставці поробок «Великодній вернісаж».

  Читати далi

  Тиждень рідної мови «Мово рідна — слово рідне»

  222222222222

                                    Ти, рідна мово,                                    Чиста, як роса,                                […]

  Читати далi

  Зустріч з пожежниками!

  21 лютого 2018 року до  дошкільного навчального закладу “Сонечко” завітали  Пожежники з пожежної часини.  Пожежники ознайомили дітей із своєю професією та розповіли про основні завдання роботи. Також рятувальники нагадали малюкам про основні правила пожежної безпеки та безпеки життєдіяльності, яких варто дотримуватись, і особливу увагу звернули на небезпеку, що підстерігає взимку. Малюки з зацікавленням слухали та спілкувалися […]

  Читати далi

  Засідання педагогічної студії вихователів логопедичних груп

  02.02.2018 на базі ДНЗ «Сонечко» відбулося засідання педагогічної студії вихователів логопедичних груп, на якому був перегляд заняття у групі компенсуючого типу «Сонечко»  ст. д/в. 6 р.ж. на тему: «Ігрова діяльність як засіб формування комунікативних навичок старших дошкільників у спілкуванні». На занятті  були присутні вихователі логопедичних груп дошкільних закладів міста. Потім була презентована вистака дидактичних ігор, […]

  Читати далi

  Розвага «Добрий вечір, щедрий вечір»

    5 січня 2018 року           В дошкільному закладі відбулася розвага «Щедрий вечір» для дошкільників середнього та старшого дошкільного віку. Дітлахи стали учасниками новорічного вертепу, ознайомилися з традиціями святкування народних свят Василя та Маланки. З вуст малят лунали щедрівки, народні пісні, а ще діти затанцювали українські таночки і отримали гостинці від господині.  […]

  Читати далi

  Зимова виставка «Зимові фантазії»

   Щиро вітаємо усіх з Новим роком та Різдвом Христовим.         Бажаємо вам здоров’я, щастя, бадьорості та успіхів! Рік Новий — казковий час! Здивує хай щастям Вас Це рік добра і рік кохання. Тож прийміть від нас вітання: Будьте добрі та здорові, Побажаєм Вам любові, Світла й радощів багато, Щоб життя було, як свято! […]

  Читати далi

  Педагогічна студія вчителів — логопедів міста в ДНЗ «Сонечко»

  08.12.2017 в ДНЗ «Сонечко» відбулося засідання  педагогічної студії вчителів — логопедів міста. Вчитель — логопед Бездрабко Лідія Миколаївна презентувала збірку ігор: «Ігри, кртинки, малюнки та звуки для забави та науки». Дана збірка містить дидактичні ігри та вправи стпрямовані на формування зв’язного мовлення, удосконалення граматичної будови мови, активізацію словника, виховання звукової культури мовлення і навчання грамоти, […]

  Читати далi

  Використання здоров’язбережувальних технологій у освітньому процесі

        28.11.2017 р.  на базі ДНЗ «Сонечко» відбулося засідання педагогічної студія вихователів дошкільних навчальних  закладів міста. Педагоги ДНЗ «Сонечко» ділилися з колегами досвідом  роботи щодо використання  здоров’язбережувальних   технологій в освітньому процесі. Гості мали змогу переглянути бінарне заняття з дітьми середнього віку на тему: «Показ моди». (вихователь Бабій Н.А., практичний психолог Толмачова Н.В.). Вихователь […]

  Читати далi

  Подяка депутату міської ради Теличко Валентині Семенівні!

  14 листопада — Всесвітній  День логопеда! Справжнім подарунком для вчителя — логопеда Бездрабко Лідії Миколаївні став комплект меблів для логопедичного кабінету від депутата міської ради Теличко Валентини Семенівни та за підтримки депутатського корпусу. Висловлюємо щиру подяку від всього колективу дошкільного навчального закладу!  

  Читати далi

  Національна дитяча «гаряча» лінія!

  УВАГА! З метою попередження домашнього насильства, запобігання торгівлі людьми, захисту прав і інтересів дитини доводимо інформацію про функціонування Національних «гарячих ліній» Громадської організації «Ла Страда-Україна»: Національна дитяча «гаряча» лінія, що працює за безкоштовним номером 0 800 500 225 (зі стаціонарного телефону) та безкоштовним коротким номером 116 111 (з мобільних). Лінія працює у робочі дні з 12.00 до 20.00, у […]

  Читати далi

  Зміцнення матеріально — технічної бази

  1

    Протягом серпня  – жовтня 2017 року у дошкільному закладі зміцнилася матеріально – технічна база за рахунок бюджетних коштів: Проведено ремонт туалетної кімнати та встановлені дитячі унітази у групі «Калинка» Встановлені водонагрівачі у групи «Чебурашка», «Сонечко». Замінено лінолеум у 2 –х групових кімнатах «Берізка», «Чебурашка». Встановлені теплові радіатори у групових кімнатах «Берізка», «Калинка», «Сонечко», та […]

  Читати далi

  «Гармонія руху в ДНЗ»

      ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД (ЯСЛА-САДОК) «СОНЕЧКО»     ЗВІТ  про проведення І етапу обласного фестивалю «Гармонія руху» в дошкільному навчальному закладі у 2017 році з 16.10.2017 до 27.10.2017  1. Кількість вихованців, які взяли участь у фестивалі       162  (осіб)  60  % до загальної кількості. 2. Участь у номінація фестивалю. З них: —  фізкультурно-оздоровчого спрямування:     […]

  Читати далi

  Інформація про підсумки оздоровлення дітей дошкільного віку влітку 2017 року в ДНЗ «Сонечко»

  20170601_114402

  Інформація про підсумки оздоровлення дітей дошкільного віку влітку 2017 року в  ДНЗ «Сонечко»       Хід оздоровлення (основні заходи, загартування, тощо)           Всього дітей в ДНЗ – 250.           Оздоровлено – 150, середня відвідуваність – 117.           Видано накази:          —  «Щодо профілактики травматизму серед дітей під час оздоровлення у весняно – літній період […]

  Читати далi

  1 червня в ДНЗ

  20170601_105529

  1 червня на День захисту дітей в дошкільному навчальному закладі пройшло спортивне свято «Перші кроки» Участь приймали діти молодшого дошкільного віку 4-го, 5-го року життя та старшого дошкільного віку. Діти старших груп змагалися у естафетах. Також для дошкільнят було організовано велопробіг під назвою «Дитинство». Діти мали змогу позмагатися та перевірити свою силу, швидкість та спритність у […]

  Читати далi

  17 травня День відкритих дверей у ДНЗ «Сонечко»

  Без имени-3

  День відкритих дверей у  ДНЗ «Сонечко» Відкрита і прозора  діяльність дошкільного закладу викликає довіру  у батьківської громадськості, тому  ми спланували різноманітні форми самопрезентації свого дошкільного навчального закладу. Одна з них, досить розповсюджена, день  відкритих дверей, яка дає змогу усім, хто цим переймається, ознайомитись з життям, діяльністю, планами дошкільного навчального закладу. З метою залучення батьків до […]

  Читати далi

  Відзначення у дошкільному закладі у 2017 році Дня пам’яті та примирення і 72-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

  IMG_20170505_105613

  Відзначення у дошкільному закладі у 2017 році Дня пам’яті та примирення і 72-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні З метою  гідного вшанування подвигу переможців нацизму у Другій світовій війні, ветеранів війни, учасників українського визвольного руху, жертв нацистських переслідувань, увічнення пам’яті загиблих у Другій світовій війні, а також утвердження патріотизму та національної гідності, консолідації […]

  Читати далi
  ;
  • День вишиванки у дошкільному навчальному закладі

   545464654554545

   Його мета — зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу та вкрай важливе саме сьогодні, адже показує, що українці єдині, а отже, незборимі.17 травня наш народ величає українську вишиванку. Вся велика садкова родина в якій об’єдналися діти, батьки та працівники ДНЗ «Сонечко»  долучилися до святкування Всеукраїнського Дня вишитої сорочки. Було організовано та […]

   Читати далi
  • 9 травня — День Перемоги!

   З метою  гідного вшанування подвигу переможців нацизму у Другій світовій війні, ветеранів війни, учасників українського визвольного руху, жертв нацистських переслідувань, увічнення пам’яті загиблих у Другій світовій війні, а також утвердження патріотизму та національної гідності, консолідації суспільства у дошкільному розроблено план заходів із відзначення у дошкільному закладі у 2018 році Дня пам’яті та примирення і 73-ї […]

   Читати далi
  • Фестиваль «Зорепад талантів 2018»

   54546455235

   Фестиваль «Зорепад талантів»          Згідно річного плану роботи дошкільного навчального закладу (ясла-садок) «Сонечко» Охтирської міської ради  пройшов  26.04.2018  фестиваль-огляд  «Зорепад талантів» за участю  обдарованих дітей, який підготувала  музичний керівник Рудь Інна Олександрівна та  провела вихователь Волкова Вікторія Михайлівна та діти старшого дошкільного віку групи «Ромашка» Лозов’ягіна Єва, Акименко Назар.       […]

   Читати далi
  • Тиждень охорони праці в ДНЗ з 23.04.2018 по 27.04.2018

   6466632111

   Відповідно до наказу відділу освіти Охтирської міської ради від 20.04.2018 № 184 «Про проведення Тижня охорони праці та Дня охорони праці», На виконання Указу Президента України від 18 серпня 2006 року № 685/2006 «Про День охорони праці», з метою впровадження ефективних методів роботи, забезпечення безпеки професійної діяльності та запобігання виробничого і побутового травматизму, травматизму серед […]

   Читати далi
  • Фестиваль — огляд «Світ дошкілля»

   21544458

     Інформація  про проведення фестивалю – огляду «Світ дошкілля» фахової майстерності педагогів дошкільного навчального закладу «Сонечко»     В період з 16.04.2018 по 25.04.2018 був розроблений та затверджений план заходів. За час проведення фестивалю – огляду  були проведені заходи спрямовані на всебічний та фізичний розвиток дошкільників, а саме:   — 16.04.2018 – був день інтелектуальних […]

   Читати далi
  • Палички Кюізенера — унікальна методика для логіко-математичного розвитку дітей

   Без имени-1

   Відповідно до річного плану роботи дошкільного навчального закладу (ясла — садок)  «Сонечко» відбувся колективний перегляд заняття вихователя Колесник Людмили Олексіївни на тему: «Палички Кюізенера як засобу пізнання логіки і математики у дошкільному віці». Під час заняття діти виконували завдання з кольоровими паличками, та надали змогу вихователям переконатися в тому, що для дітей це унікальна ігрова […]

   Читати далi
  • Заняття в старшій віковій групі «Ромашка» з використанням міні-музею: «Музей цікавих речей»

   21.03.2018 у дошкільному закладі у групі старшого дошкільного віку «Ромашка» пройшов колективний перегляд заняття з використанням міні-музею на тему: «Музей цікавих речей». Вихователь Дуніна Т.Б. ділилася досвідом роботи  з колегами, ознайомила дітей з новими предметами — експонатами, залучила дітей до розгляду, обстеження, ігор з ними.  Одна з провідних форм діяльності міні-музею — екскурсійна. Особливістю музейної […]

   Читати далi
  • У дошкільному навчальному закладі функціонують міні-музеї

   З метою долучення дитини до світу мистецтва, розширення її культурного й національного світогляду, формування життєвої компетентності в кожній групі нашого дитячого садку створено міні – музеї: «В країні Динозаврії», «Народна іграшка», «Веселі гудзики», «Посуд», «Рослинки-здоровинки», «Веселі ложки», «Світ часу», «М’ячі», «Птахи». Міні-музеї – це куточки, що оформлені відповідно до певної теми і містять, окрім „музейних експонатів”, […]

   Читати далi
  • Тренінг з вихователями

   18.01.2016 в дошкільному навчальному закладі (ясла-садок) «Сонечко» був проведений тренінг з вихователями дошкільного закладу в рамках проведення зимового тижня безпеки.

   Читати далi
  ;
 • Звіт керівника 2017-2018 н.р.

  146844161

  12.07.2018 на базі ДНЗ «Сонечко» відбувся звіт керівника закладу Молчанової Л.О., де директор (завідувач) ДНЗ «Сонечко» Молчанова Л.О. звідувала перед батьками дітей та працівниками закладу про проведену роботу за 2017*2018 н.р. ЗВІТ ДИРЕКТОРА (ЗАВІДУВАЧА) ДОШКІЛЬНОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ (ЯСЛА-САДОК) «СОНЕЧКО»  МОЛЧАНОВОЇ  Л.О. 12.07.2018  1. Персональний внесок керівника у підвищення рівня організації навчально-виховного процесу у навчальному закладі. […]

  Читати далi

  Івана Купала 2018 в ДНЗ «Сонечко»

  06.07.2018 в  дошкільному навчальному закладі «Сонечко» відбулося свято Івана Купала. На цьому святі дошкільнята не тільки грали, танцювали, а й перестрибували через «вогонь» (інсценований). Малеча дізналася, що саме цього дня сонце рано сходить, грає, купається в річці, трави і квіти набираються найбільшої цілющої сили, а опівночі цвіте папороть. Святкування  у садочку пройшло дуже весело. Діти […]

  Читати далi

  Про звіт керівника

  Про звітування керівника            Адміністрація дошкільного навчального закладу (ясла-садок) «Сонечко» повідомляє, що звіт керівника буде проведено 12.07.2018 о 16 год 30 хв у спортивній  залі дошкільного закладу.     Директор(завідувач) дошкільного навчального закладу                               Л. О. Молчанова  

  Читати далi

  Кольоровий тиждень в ДНЗ

  З 18.06.2018 по 22.06.2018 у дошкільному закладі пройшов кольоровий тиждень  Кольори зцілюють нас, змінюють наш настрій і внутрішній стан, заспокоюють і змушують діяти, розпалюють творчу думку або пристрасть, допомагають зосередитися. Колір впливає на підсвідомість не менш сильно, ніж сказане слово.Тому в ДНЗ «Сонечко» для вихованців організували та провели кольоровий тиждень. Розпочали з понеділка — зеленого дня. […]

  Читати далi

  УВАГА БАТЬКАМ!

  ОПЛАТА ДИТЯЧИЙ САДОК ЧЕРЕЗ САЙТ   З цього року платники мають можливість сплачувати через наш сайт картками будь — яких банків країни та обирати один з обслуговуючих державних банків — Приват Банк або ОщадБанк. Нагадуємо, що у Вас є можливість переглядати реєстри платежів та окремі квитанції в особистому кабінеті Вашого закладу. Якщо Ви ще не […]

  Читати далi

  Національна дитяча «гаряча» лінія!

  УВАГА! З метою попередження домашнього насильства, запобігання торгівлі людьми, захисту прав і інтересів дитини доводимо інформацію про функціонування Національних «гарячих ліній» Громадської організації «Ла Страда-Україна»: Національна дитяча «гаряча» лінія, що працює за безкоштовним номером 0 800 500 225 (зі стаціонарного телефону) та безкоштовним коротким номером 116 111 (з мобільних). Лінія працює у робочі дні з 12.00 до 20.00, у […]

  Читати далi

  18 травня День вишиванки

  Без имени-3

  Традиційно з нагоди Всеукраїнського дня вишиванки колектив дошкільного навчального закладу долучився до свята, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу. Основною метою проведення свята стало збереження українських цінностей та їх популяризація серед дошкільнят та колективу закладу. Під час яскравого дійства музичний зал розцвів розмаїттям національного одягу – вишитої сорочки. Була […]

  Читати далi

  Поради батькам майбутніх першокласників

  Рекомендації батькам майбутніх першокласників:

  — Поважайте дитину як особистість.

  — Зберігайте доброзичливу емоційну атмосферу в сім’ї.

  — Розвивайте і підтримуйте у дитини інтерес до навчання. Привчайте її дотримуватися правил здорового способу життя, розвивайте необхідні для цього навички.

  — Зосереджуйте увагу дитини на її успіхах («Ти зможеш, ти здатний»), не акцентуйте увагу на невдачах у навчанні.

  Читати далi
  ;
 • Говоримо краще з логопедом

  Коли слід звертатися до логопеда

  default

  Часто батькам говорять, що заняття з логопедом можна починати тільки тоді, коли дитині буде три роки. Це неправильно. Тим більше, що найчастіше й насамперед консультація логопеда необхідна мамі й татові, а вже потім дитині. Робота з малюком (особливо, якщо він молодший 3 років) завжди набагато ефективніша, якщо проводиться батьками! Роль логопеда в цьому випадку полягає в навчанні батьків прийомів мовленнєвої компенсації та розробки комплексу заходів щодо подолання мовленнєвої недостатності або конкретних дефектів.

  Читати далi

  Як розвивати мовлення найменших дошкільнят

  IMG_3451

  Як розвивати мовлення найменших дошкільнят
  У вашій сім’ї народилася дитина, ось уже зробила перші кроки, порадувала першими словами. Ми дивимось на свою дитину і слухаємо її мовлення, витівки нас зачаровують.

  Йде час, вже вашій дитині 4, 5, 6, а мовлення все залишається недостатньо розвиненим. І ви вже не тільки здивовані, а й занепокоєні. Чому ж не спрацьовують поради бабусь, друзів? Та й логопед каже: запізно звернулись. Чому ж так вийшло? За мовленням дитини треба слідкувати з самого раннього віку.

  Читати далi
  ;
 • Сторінка медичної сестри

  Дитяче отруєння

  i

  Дитяче отруєння Дитяче отруєння — випадок, поширений у батьківській практиці. На щастя, більшість з них стикається з не тяжкими отруєннями несвіжою їжею, і справа обмежується парою неприємних днів поблизу ванної кімнати. Проте, медична практика лікування отруєнь, на жаль, більш широка, і батькам важливо знати, чим може отруїтися дитина, як їй допомогти і як вберегти від […]

  Читати далi

  Медична сестра

  The doctor examines the small patient

  Надає первинну медичну допомогу дітям, які звертаються з різними скаргами;
  Регулярно проводить зважування і вимірювання зросту дітей з відповідним записом в індивідуальні картки;
  Організовує обстеження і огляд дітей лікарями;
  Призначає профілактичні щеплення дітям згідно плану;
  Щоденно оглядає дітей на виявлення педикульозу та організовує огляд дітей на гельмінти;

  Читати далi

  Календар щеплень дитини

  92

  1-й день життя дитини – Гепатит В
  3-7 день життя дитини — БЦЖ
  1 місяць життя дитини – Гепатит В
  3 місяці життя дитини – 1 АКДП (кір, дифтерія, правець) + 1 поліоміеліт
  4 місяці життя дитини — 2 АКДП (кір, дифтерія, правець) + 2 поліоміеліт

  Читати далi

  Вітаміни і здоров’я вашої дитини

  Відомо, що для нормальної життєдіяльності та повноцінного
  розвитку організму дитини необхідні вітаміни. Їжа, яку ми
  пропонуємо малюкові, повинна містити їх достатню кількість.
  Для забезпечення дитячого організму особливо важливими
  є вітаміни А, Е, С, D та групи В (В1, В2, В6, В12, РР).

  Читати далi

  Харчування дітей

  1980_4f98eedb1ade03f08cb423d585df8520

  дошкільному закладі організоване :
  — повноцінне 3-разове харчування;
  — ІІ сніданок – додатково діти отримують свіжі фрукти: взимку – яблуко, влітку – ягоди.

  Читати далi
  ;
 • Скарбничка музичного керівника
  ;
 • Психолог радить

  Для чого потрібен психолог

  clip_image008

  Можна сказати, що до психологів всі вже звикли. Ці фахівці допомагають вирішувати особистісні проблеми, проводять психологічне тестування, тренінги, навчальні ефективно спілкуватися і вирішувати конфлікти, складають психологічні портрети і характеристики і багато чого іншого. Але все це стосується, в першу чергу, дорослих людей. А чим же займаються дитячі психологи? У яких ситуаціях батькам може бути корисна, а в яких просто необхідна консультація цього фахівця?

  Читати далi

  Роль навчання у психічному розвитку дошкільника

  7

  У психічному розвитку дитини навчання відіграє провідну роль. З раннього віку вона вчиться в дорослих не лише ходити, правильно використовувати предмети, говорити, але і думати, відчувати, керувати своєю поведінкою. Тобто не лише практичні, але й психічні її дії формуються в результаті навчання. Часто дорослі вчать дітей стихійно, не усвідомлюючи того. Думка, що дитина нібито може самостійно, без допомоги дорослих навчитися малювати, читати, рахувати, розв’язувати арифметичні задачі, глибоко помилкова.

  Читати далi
  ;
 • «Ключ» здоров’я

  Засідання педагогічної студії інструкторів з фізичної культури

  Без имени-1

  26.01.2017 року на базі ДНЗ «Сонечко» відбулося засідання педагогічної студії
  інструкторів з фізичної культури на тему «Значення фітбол-гімнастики
  для фізичного розвитку дітей дошкільного віку»

  Читати далi
  ;
 • Поради вихователів
  ;
 • Щира вдячність депутату Охтирської міської ради Юрію Меєровичу!

  2154545

  Адміністрація ДНЗ «Сонечко» висловлює щиру подяку депутату Сумської обласної ради Юрію Меєровичу (фракція «Відродження»),  за подаровану промислову м’ясорубку МІМ — 300.    Потужність, кВт: 1,5   Напруга, В: 220   Система ножів: Total Unger   Продуктивність, кг/год: 300   Матеріал корпусу: нержавіюча сталь   Ширина, мм: 600   Глибина, мм: 440   Висота, мм: 395   […]

  Читати далi

  Про звіт керівника

  Про звітування керівника            Адміністрація дошкільного навчального закладу (ясла-садок) «Сонечко» повідомляє, що звіт керівника буде проведено 12.07.2018 о 16 год 30 хв у спортивній  залі дошкільного закладу.     Директор(завідувач) дошкільного навчального закладу                               Л. О. Молчанова  

  Читати далi

  МАТЕРІАЛЬНО — ТЕХНІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЗАКЛАДУ

  Відділ освіти Охтирської міської ради   Матеріальна база закладу: Дошкільний навчальний заклад „Сонечко” розпочав свою діяльність у 1971 році. У закладі функціонує 10 груп, де виховується 262  дитини. Діє група компенсуючого типу для дітей з вадами мови. Функціонують кабінети: Фізіотерапевтичний Психологічного   розвантаження Логопедичний Арома – кімната Наявні спортивна та музична зали, басейн, пральня та харчоблок, […]

  Читати далi

  Ліцензований обсяг та фактична кількість дітей

  Відділ освіти Охтирської міської ради Ліцензований обсяг – 140 дітей, фактична кількість дітей, які виховуються у дошкільному навчальному закладі – 262

  Читати далi

  МОВА освітнього процесу — УКРАЇНСЬКА

  Відділ освіти Охтирської міської ради

  Читати далi

  Структура та органи управління дошкільного навчального закладу

  Система управлінської діяльності

  Структура та органи управління дошкільного навчального закладу        

  Читати далi

  Правила прийому дітей в ДНЗ «Сонечко»

  Відділ освіти Охтирської міської ради Правила прийому дітей до ДНЗ Прийом дітей до дошкільного закладу здійснюється керівником упродовж календарного  року  у відповідності до ст. 34  Закону  України  «Про  освіту»,  ст. 36  Закону  України  «Про  дошкільну освіту»,  п. 6  Положення  про  дошкільний  навчальний  заклад,  листа Міністерства освіти і науки України «Про дотримання порядку прийому дитини до  […]

  Читати далi

  Інформація про придбання товарів та послуг у 2018 році

  ПОСИЛАННЯ на відділ освіти                                     Придбання товарів, робіт, послуг дошкільним навчальним  закладом  «Сонечко» у 2018 році № п/п Найменування товарів, робіт,  послуг  Одиниця вимірювання  Кількість  Вартість        за   одиницю  Сума Підтверджу-вальний документ Примітка 1 Порошок для прання дитячий.  «Ушастий нянь»  […]

  Читати далi

  Наказ Про результати проведення моніторингових досліджень розвитку компетенцій дітей за освітніми лініями Базового компоненту відповідно до Програми «Я у світі»

  Відділ освіти Охтирської міської ради  ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД (ЯСЛА-САДОК) «СОНЕЧКО»   НАКАЗ 06.11.2017                                                                                     №  […]

  Читати далi

  Річний план роботи ДНЗ на 2017 — 2018 н.р

  Без имени-1

  Відділ освіти Охтирської міської ради

  Читати далi

  Комплектація груп в ДНЗ на 2017 — 2018 н.р.

  Відділ освіти Охтирської міської ради

  Читати далi

  Звіт керівника 2017

  Слайд1

  Відділ освіти Охтирської міської ради ЗВІТ ДИРЕКТОРА (ЗАВІДУВАЧА) ДОШКІЛЬНОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ (ЯСЛА-САДОК) «СОНЕЧКО»  МОЛЧАНОВОЇ  Л.О. 18.08.2017 Персональний внесок керівника у підвищення рівня організації навчально-виховного процесу у навчальному закладі.                                                       […]

  Читати далi

  Робота гуртків ДНЗ «Сонечко» на 2017 — 2018 н.р.

  Відділ освіти Охтирської міської ради

  Читати далi

  Освітні програми, що реалізуються в закладі

  Відділ освіти Охтирської міської ради   Освітньо-виховний процес у дошкільному навчальному закладі здійнюється відповідно до Базового компоненту дошкільної освіти (нова редакція) та Програми розвитку дитини дошкільного віку “Я у світі”. В освітньо-виховний процес впроваждуються парціальні програми: “Грайлик”,  “Цікаві шашки”, “Казкова фізкультура”, «Дитяча хореографія», «Про себе треба знати, про себе треба  дбати» Організація інноваційної діяльності ДНЗ […]

  Читати далi

  Кадрове забезпечення

  Відділ освіти Охтирської міської ради КАДРОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ   Керівник музичний  на період перебування основного працівника у відпустці для догляду за дитиною до 3-х років. З 01.02.2018 по  02.09.2018 . 0,5 ставки        

  Читати далi

  Територія обслуговування, закріплена за закладом

  Відділ освіти Охтирської міської ради                 Про проведення обліку дітей дошкільного віку Відповідно до ст.19 Закону України «Про дошкільну освіту», Закону України «Про внесення змін до законодавчих актів з питань загальної середньої та дошкільної освіти щодо організації навчально-виховного процесу» (п.2), листа Міністерства освіти і науки України «Про організацію обліку дітей […]

  Читати далi
  ;
 • ;
 • ;